Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubický park Na Špici se změní, měl by mu zůstat přírodní ráz

Pardubice - Město Pardubice připravuje obnovu parku Na Špici na soutoku Labe a Chrudimky. Podle projektu by si měl zachovat přírodní ráz. Projekt radnice a architekti představí veřejnosti 1. února v Historickém sále pardubické radnice. ČTK to sdělila Karolína Koupalová z odboru hlavního architekta.
    "Pořádáme prezentaci, abychom seznámili veřejnost se záměry města. Připomínky lidí mohou být určitě do připravovaného projektu zapracované," uvedla Koupalová.
    Projekt architektů počítá se zachováním přírodního charakteru parku. Chce opravit a doplnit síť cest, které jsou nyní rozpraskané a někde zvednuté. Měla by být zrekonstruována hřiště a další sportovní plochy v parku.
    Oživit by se mělo také nábřeží Labe, kde má vzniknout cesta, a přímo na řece vzniknou mola. Součástí projektu je také napojení parku na centrum, a to lávkou přes řeku Chrudimku. Lávka pomůže i cyklistům a pěším, protože propojí Dubinu s centrem města.
    Projekt zpracovává Ateliér M1 architekti s.r.o. a bude stát téměř čtyři desítky milionů korun.
    Kromě parku na Špici má letos začít i oprava třídy Míru nebo Tyršových sadů. Výdaje na tyto investice by měly z 85 procent pokrýt evropské dotace. Z vlastního rozpočtu město dokončí opravy plaveckého areálu. Město Pardubice chce v roce 2012 investovat 500 milionů korun, což je o 200 milionů méně než vloni. Rozpočet města by měl být vyrovnaný ve výši 1,863 miliardy korun.
Autor: ČTK, 06.01.12 22:05
Návštěvnost: 3192 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.