Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice chtějí nový letištní terminál od soukromníků

Pardubice - Pardubický kraj i město Pardubice chtějí připravit podklady pro stavbu nového letištního terminálu na mezinárodním letišti v Pardubicích. Má ho ale stavět soukromý investor, který se zatím nenašel. Město i kraj chtějí nyní připravit dokumentaci pro územní řízení. ČTK to řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek (ČSSD).
    "Budeme v  nejbližší době jednat s městem a vytvoříme společnou strategii, jak letišti pomoci. Jsme připraveni pořídit dokumentaci pro územní řízení ohledně výstavby terminálu. To je záležitost do dvou milionů korun a jsme přesvědčeni o tom, že to je dostatečné, abychom mohli jednat s investory," řekl Martínek.
    Kraj za žádných okolností nechce platit stavbu terminálu z vlastních zdrojů. Měl by stát asi 350 milionů korun. Za důležité považuje i to, aby se u letiště zlepšila dopravní obslužnost. Nyní je silnice od letiště do centra Pardubic často ucpaná.
    Dostavba terminálu by se podle hejtmana měla zvážit v okamžiku, kdy by se rozšířilo letiště ve Vodochodech u Prahy. O dalším postupu chtějí krajští radní jednat spolu s vedením města na společném jednání v první polovině prosince.
    Pardubické letiště letos začalo rozsáhlou modernizaci pozemních ploch i technického zázemí. Ale regionální rada, která dotace rozděluje, financování pozastavila pro podezření z podvodu při výběrovém řízení, uvedla Mf Dnes. "Snažíme se předejít problémům, které by mohly vzniknout. Ani ne za dva měsíce nezávislý expert posoudí, zda cena je v místě a čase obvyklá. Pokud bude vše v pořádku, financování po novém roce obnovíme," řekla deníku Eva Jouklová, mluvčí Regionální rady Severovýchod.
    Celý projekt modernizace stojí přibližně 300 milionů korun, 214 milionů korun získala společnost East Bohemian Airport (EBA), která letiště provozuje, z evropských dotací. Dvě třetiny akcií EBA drží Pardubice a třetinu Pardubický kraj,
    Pardubické mezinárodní letiště přepravilo za letošní první pololetí meziročně o šest procent cestujících více. Od ledna do konce června 2010 jich bylo 27.558, letos 29.245. Minulý rok letiště odbavilo 62.302 pasažérů, letošní výsledky by mohly být podle ředitele letiště Víta Málka mírně vyšší a dosáhnout až 70.000 cestujících. Terminál by zvýšil kapacitu letiště až na 250.000 cestujících ročně.
    Vloni i v roce 2009 skončila společnost EBA ve ztrátě. Minulý rok přesáhla pět milionů korun, rok předtím činila téměř 24 milionů korun. Velmi podobné byly i provozní výsledky hospodaření.
Autor: ČTK, 24.11.11 12:45
Návštěvnost: 4888 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.