Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zmenšenina blobu v Brně je posprejovaná

Brno - Neznámí sprejeři v noci na dnešek poškodili jednu z brněnských architekto- nických rarit - přístřešek MHD, který je zmenšeninou "chobotnice" zesnulého architekta Jana Kaplického. Své dva podpisy, tzv. tagy, zobrazili na lavičce v objektu. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Zastávka byla zprovozněna před měsícem. Po vandalech budou pátrat kriminalisté, řekla ČTK mluvčí strážníků Denisa Kapitančíková.
    Městská policie nalezla obrazce na lavičce v pondělí kolem 20:00. Vandaly se pokusili hned v okolí zastávky MHD vypátrat, ale neuspěli. Pachatelům hrozí stíhání za poškozování věci. "Rozhodně by teď měli počítat s tím, že na zastávku a její okolí nyní budeme důsledněji dohlížet," doplnila mluvčí.
    S nápadem využít pro zastávku MHD v Brně-Lesné návrh sídla Národní knihovny určené pro Prahu-Letnou přišel student Martin Felgr. Zastávka byla uvedena do provozu 20. září.
    Nová budova Národní knihovny za dvě miliardy korun, vystavěná podle Kaplického návrhu, měla vzniknout na Letné v Praze. V roce 2008 však vláda rozhodla, že knihovna kvůli nedořešeným pozemkovým vztahům a financování postavena nebude. Evropská komise navíc vydala stanovisko, že soutěž byla v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.
Autor: ČTK, 18.10.11 19:55
Návštěvnost: 3281 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.