Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
PREFA: maskování budovy s netradičním designem
PREFA: maskování budovy s netradičním designem

Překvapivým výtvarným návrhem se chlubí fasádní a střešní prvky kaiserslauternského zařízení na úpravu tlaku vody v místní části Vogelweh-Kleebatt. Na realizaci tohoto zajímavého architektonického konceptu byly použity barevné hliníkové pásy PREFA FALZONAL.

Kaiserslautern je znám jako výrobní závod automobilky Opel a také jako největší vojenská základna Spojených států amerických mimo jejich území. Nezaměnitelný vzhled vodárenského zařízení proto odkazuje na armádní maskování a také na maskování prototypů vozů Opel, které okolo budovy vyrážejí na testovací jízdy. Designový a kreativní koncept „maskování“ pochází z dílny kanceláře architektů Molter-Linnemann. Hlavní myšlenka byla pomocí maskovacího zebra-vzoru vnější plášť budovy ozvláštnit. Podobný maskovací princip byl používán pro maskování lodí během 1. světové války.

Preciznost v každém detailu
Budova byla postavena z betonu s dřevěnou nosnou konstrukcí, na kterou byly namontovány bílé, šedé a antracitové PREFA FALZONAL pásy podle přesného vzoru. Klempířská firma Wildner z Westhofenu zde provedla bezchybnou práci. Každý pás musela pokládat s milimetrovou přesností. Výsledek je fascinující: působivý zebra-vzor, který splňuje všechny požadavky efektů na dokonalé maskování.FALZONAL – univerzální kvalita pro kreativní design
FALZONAL je barvený hliníkový polovýrobek ve falcovací kvalitě ve tvaru pásu. Legování, pevnost i systém nátěru jsou speciálně navrženy pro všechny aplikace s technikou falcovaného skládání. Vodě nepropustné, větrané dvouplášťové i nevětrané jednoplášťové střešní a stěnové konstrukce lze realizovat jako komplexní architektonické celky. FALZONAL je k dostání v různých povrchových úpravách: od univerzálních barev přes odstíny mědi, zinku, metalízy a titanu.

www.prefa.com
Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 05.10.11 10:00
Návštěvnost: 8897 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.