Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Příbramská radnice zahájí rekonstrukci městského divadla

PŘÍBRAM - Příbramská radnice chystá rozsáhlou rekonstrukci městského divadla. Práce začnou v červnu. Zahájení nové divadelní sezony se kvůli nim posune na 1. října. Malá scéna a kino, které je součástí divadla, by mohly být do provozu uvedeny už v září, řekl ČTK starosta Ivan Fuksa.
Během modernizace se uskuteční generální rekonstrukce všech inženýrských sítí, úprava interiérů, přestavba sociálního zařízení, kino a divadlo malíři vymalují. Město by chtělo do sálů pořídit i nové sedačky, nejsou ale součástí projektu.
Na opravu divadla si Příbram vezme úvěr 30 milionů korun. Celkové náklady vzejdou z výběrového řízení na dodavatele stavby, které město vypíše v nejbližší době. Podle místostarosty Ivana Šedivého bude projektová dokumentace hotova do konce března.
Opravy se zřejmě nepodaří dokončit během divadelních prázdnin. Hlavní práce by se ale do zahájení nové sezony stihnout měly. Rekonstrukce by pak pokračovala tak, aby chod divadla nenarušila, řekl Šedivý.
Město chce projednat s uměleckým šéfem divadla případné úpravy repertoáru. Podle Fuksy se dost představení hraje na malé scéně, jejíž oprava by měla být do zahájení sezony hotova. Rekonstrukce velké scény potrvá déle; její představení by se třeba mohla upravit pro komornější prostory.
Příbramské divadlo bylo postaveno podle projektu architekta Václava Hilského a otevřelo se v roce 1961. Od té doby nedoznalo prakticky žádných změn; neprošlo ani žádnou rekonstrukcí. Město chce prosadit, aby bylo vyhlášeno národní kulturní památkou.
Zdroj: Jaroslava Tůmová
Vložil: ČTK, 13.03.06 09:40
Návštěvnost: 2133 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.