Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Brně se má v červnu instalovat zastávka podle Kaplického

Brno - V Brně má být v červnu instalován přístřešek zastávky hromadné dopravy postavený na motivy "chobotnice" zesnu- lého architekta Jana Kaplického. S nápadem využít Kaplického návrh sídla pražské Národní knihovny pro zastávku přišel student práv Martin Felgr. Vyhrál s ním soutěž. Instalaci podporuje městská část Brno-sever. Bude usilovat o to, aby se slavnostního otevření účastnily jak žena zemřelého architekta Eliška Kaplicky, tak jeho přítelkyně architektka Eva Jiřičná, řekla dnes novinářům starostka Sabina Tomíšková (ODS).
     Zastávka v nové podobě by podle starostky měla být v  plném provozu ve druhé polovině června. Přístřešek bude stát na zastávce Loosova na sídlišti Lesná. Rada městské části Brno-sever už dříve projednala návrh budoucí darovací smlouvy od firmy, která zastávku vytvořila.
      Nápad na podobu zastávky pochází ze soutěže společnosti Pepsi, která výrobu zajistila. O  možnosti, že by se objekt v Brně mohl objevit, se diskutovalo už dřív. Minulé vedení městské části Brno-sever však podle Tomíškové záměr odmítlo. "Po změně vedení jsme tuto aktivitu občerstvili a naše městská část se přihlásila, že bychom měli zájem," uvedla.
     Instalaci podpořila loni i vdova po architektovi Eliška Kaplicky. Ocenila, že mladí lidé na Kaplického návrh Národní knihovny nezapomněli, ale kreativně ho využili. "Prověřilo se tím, že Janovy návrhy stále lidi inspirují. Vždy si získávaly svou nekonvenčností a progresivitou právě mladé," napsala.

Autor: ČTK, 23.05.11 19:55
Návštěvnost: 5430 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.