Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prosvětlit střešní byt v památkové zóně
Prosvětlit střešní byt v památkové zóně
Jak vznikají velmi štíhlá střešní okna i ateliérová prosklení
Prosvětlení u hřebene střechy v památkových zónách, Solara KLASIK Dva

"Střešní byty v památkových zónách městských sedlových střech mají jedinečnou energii a genius loci. Umí být prostorné, vzdušné, jste mezi romantickými střechami. Prosklení a prosvětlení těchto bytů (nebo i pracovních prostor) má celkem striktní pravidla, která limitují velikost střešních oken i ateliérových prosklení." uvádí Jakub Formánek, který se v roli výrobce střešních oken tématu dlouhodobě věnuje. "Předpisy zpravidla dovolují ateliérová prosklení do hlavních místností bytu a malá okénka na prosvětlení u hřebene střechy. Velká ateliérová okna musí být členěná a malá okénka rozměru pouze 60x60 cm. To zní investorům, architektům i stavitelům vcelku přísně, moje zkušenosti jsou ale ve výsledku dost dobré – při dodržení pravidel památkové hry může vzniknout parádní prostor."

Nejštíhlejší profily oken Solara, aby bylo místo na světlo a výhled

"Užitnému designu střešních oken pro památky jsme se v posledních deseti letech hodně věnovali. No a být výrobcem je živá hra s různými vrstvami zadání - kromě pravidel památkové péče sledujeme také pravidla klienta, uživatele, který chce vlastně opak toho co památkář :) a zároveň pravidla tepelně izolační, kdy se v létě chceme přebytečného tepla zbavit a v zimě jej naopak uchovat. No je to zábava." říká výrobce.

Ateliérové střešní prosklení Solara HISTORIK

"V naší manufakturní výrobě dolaďujeme taková střešní okna a prosklení, která při všech uvedených pravidlech a technických finesách nabídnou nejvíce muziky pro uživatele bytu, tedy nejvíce prosklené plochy, výhledu, prosvětlení, ochrany před sluncem v létě a před mrazem v chladných týdnech. Potřebujeme velice štíhlé profily oken i prosklení, navíc zateplené a hodně pevné, hledáme každý milimetr úspory. Pracujeme s trojitým zasklením, tepelně odrazivými vrstvami a vícenásobným těsněním. Neměl bych zabíhat do příliš technických detailů. Podívejte se na fotky z realizací, mě se takové střešní místnosti moc líbí, jsem s výsledky vážně spokojený." dodává Jakub Formánek za výrobce Solara.


Inspirativní projekty najdete na www.solara.cz/reference/stresni-okna-pro-pamatky/
Zdroj: Solara s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 12.09.19 09:00
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.