Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě fasádní prvky StoDeco
Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě fasádní prvky StoDeco

Prvky StoDeco Profil jsou vytvořeny přímo pro použití na fasádách, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s kontaktním zateplením. Jejich předností je tvarová stálost, nehořlavost, nízká nasákavost, nízká hmotnost a dobrá opracovatelnost. Profily lze používat v zate- plovacích systémech z EPS i minerální vlny a pro každý objekt je možné vybrat ten nejvhodnější systém.

StoDeco profily vypadají jako pravý, tažený štuk a používají se dokonce i na památkově chráněných objektech. Sto má v nabídce více než 250 profilů a prvků StoDeco profilů, vhodných pro historické fasády. Moderní StoDeco profily jsou určené především na zateplovací systémy a vyznačují se nízkou tepelnou vodivostí a minimální tepelnou roztažností. K dispozici jsou také individuální StoDeco profily, které umožňují originální ztvárnění zcela dle požadavků architektů.

Historické StoDeco profily

Právě klasické fasády jsou životním prostředím silně zatěžovány. Samotné profily z pískovce, opracované kameníkem, nejsou dlouhodobě odolné vlivům životního prostředí a jako originální repliky jsou většinou příliš drahé. Sto nabízí řešení také pro památkově chráněné objekty v podobě historických deco profilů, které jsou často jediným vhodným řešením z hlediska zachování původního vzhledu i odolnosti.

Moderní profily

Rozhodnou-li se projektanti nebo investoři pro zcela moderní a mnohdy originální design, mohou si být jisti, že s StoDeco profily navrhované prvky realizují zcela dle představ investora. Homogenní masivní materiál dovoluje technicky bezvadná řešení. Řezy lze dělat přesně, bez nebezpečí ulomení filigránských kontur, zalomení vznikají opticky z jednoho odlitku. Deco profily jsou odolné vůči vlivům počasí. Sluneční osvit i extrémní teplotní výkyvy je nechávají téměř bez pnutí. Moderní deco profily jsou určeny především na zateplovací systémy. V nabídce jsou alternativy s hrubým nebo naopak hladkým povrchem. Mají nízkou tepelnou vodivost a minimální tepelnou roztažnost. Do vyložení 5 cm lze použít pouze lepené profily.

Individuální profily

U památkově chráněných objektů nebo při sanaci starých objektů je zhotovení na míru často jediným možným řešením. StoDeco profily v tomto případě nabízí téměř dokonalou reprodukci originálu. U obzvláště komplikovaných profilů mohou být požadované vícedílné prvky. Segmenty jsou pak z jednoho kusu beze spár. U profilů větších hmotností je vyžadováno a doporučeno vyztužení ocelovými profily. Pro individuální návrhy nabízí Sto řešení pro nejrůznější estetická ztvárnění. Tak mohou být zhotoveny např. hlavice a segmentové obklady sloupů. Z desek různé tloušťky lze také vyfrézovat geometrické tvary, které jako dekorativní prvky oživí velké plochy fasád. Individuální deco profily jsou určeny k realizaci požadavků architektů, kteří chtějí ztvárnit originální, individuální profil budovy dle vlastního návrhu. Jsou vhodné i pro velké vyložení, vytvoření nápisů či firemního loga.

Rozsáhlý sortiment a široké možnosti oprav a povrchových úprav

Systém StoDeco profilů nabízí různorodý sortiment fasádních profilů (šambrán), podokenních říms, kordonových říms, oblouků, bosáží, podokenních opěr a hlavic, patek sloupů a dekorativních prvků. Pokud dojde k jejich poškození, je možno materiál bez problémů vyspravit lepidlem StoDeco Coll.
Také čisté zlomení profilu není problémem. Proto lze StoDeco profily a desky vzájemně spojovat kvalitně a bez optických nedostatků. Prvky se vyznačují vysokou hustotou materiálu, chemickou odolností, hladkým povrchem a mimořádnou stabilitou. Spáry bývají často slabými místy v systému, avšak u tohoto homogenního materiálu to není díky velmi nízkému koeficientu roztažnosti tématem.
Poslední "šmrnc" pak dodá povrchová úprava barvou. Také zde nabízí Sto prvotřídní řešení.
A protože povrch StoDeco profilu skýtá dobrou přilnavost a je nastaven pro omítky a barvy Sto, lze prvky rychle a v nejlepší kvalitě povrchově upravit. Povrch může mít buď jednoduchý hladký, nebo strukturovaný nátěr či úpravu se vzhledem pískovce. Jen při použití povrchových úprav a barev Sto je garantována optimální přilnavost.

Vše podstatné o StoDeco profilech najdete na www.sto.cz/fasady kde si také můžete objednat bezplatnou sadu vzorků kreativních omítek StoSignature.
Zdroj: Sto s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 19.08.19 07:00
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.