Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novinky z veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem
Novinky z veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem

Vzrušující designový týden skončil!
Od výjimečného světelného efektu v "Das Haus" od Lucie Koldové, až po aktuální řešení inteligentního bydlení v nové koncepční hale Pure Architects poskytlo IMM Cologne 2018 obrovské množství inspirace pro současné životní prostředí. Veletrh v Kolíně se konal ve dnech 15. - 21. ledna a navštívilo jej 125 000 návštěvníků se zájmem o design a bydlení z celého světa. Společnost Stopka představuje stěžejní novinky od značek, které zastupuje.


Walter Knoll


Společnost Walter Knoll, která loni obdržela několik významných cen za design, kvalitu a prezentaci svých výrobků, představila letos v Kolíně tyto novinky pro rok 2018:
První z nich je Bundle Sofa, navržená designéry z EOOS. Tato řada je synonymem pro měkkost a zcela novou úroveň sezení. Další novinkou je Moualla od Neptun Ozis. Masivní dřevěný stůl s neobvyklou, ale velmi elegantní siluetou. Novinky naleznete také mezi koberci, které jsou vyrobené ze 100% jemného čínského hedvábí, jsou ručně vázané, v rozmanitých barvách.  Další novinkou jsou kobercové polštáře Badawi , které rozšíří kolekci "Legends of Carpets".
Nové textilie a kůže byly navrženy dle filozofie Walter Knoll: "Natural Elegance". Inspirované jsou barvami a tvary přírody, jako jemný a měkký pouštní písek Sahary, tvořící charakteristické skalní útvary. Materiály podtrhují hodnotu výrobků, eleganci a přitažlivé vlastnosti v kultivovaných barvách jako znak Zeitgeistu a dnešního životního stylu.

Minotti


Italská značka Minotti na veletrhu představila dvě stěžejní novinky pro letošní rok. Mimořádně elegantní a zvlněné tvary jsou charakteristické pro stůl Morgan Marble od designéra Rodolfa Dordoniho. Dominantní materiál, kterým je jemný mramor, spolehlivě zapadá do sofistikovaně stylového prostředí a vytváří příjemný dialog s mnoha doplňkovými díly celé kolekce. Stříbrné kovové podpěry kosočtvercového tvaru přidají stolu elegantní linku.
Sedací souprava Powel s pevnými a sekčními sedadly je navržená Rodolfo Dordonim tak, aby uspokojila přirozenou touhu po odpočinku. Powell se vyznačuje jednoduchými stylovými liniemi a pečlivou řemeslnou úpravou s použitím polstrování z husího peří, a to jak pro sedadla, tak i pro opěradla. Díky tomu získáte mimořádný zážitek z posezení na této pohovce.

Poliform


Ikonická značka italského designu - Poliform, představila hned několik novinek:
Kolekce Chloe interpretuje estetiku, která se vyznačuje měkkostí. Exkluzivní detaily a jedinečné povrchy vyjadřují stylový charakter této kolekce postelí v kontrastu linií a měkkých spojů.
Mathieu, stůl se štíhlou siluetou, kde jemné křivky vrcholu jsou v úplném souladu s elegancí čistých linií struktury. Směs materiálů (kůže, dřeva a kovu) je umocněna jejich velkým kontrastem. Inspirace vychází z touhy po nábytku malých rozměrů, který vytvoří pocit pohodlí a intimity.
Po slavné Grace přichází její sestra Sophie. Řeč je o křeslech, jejichž elegantní silueta je velmi podobná.  Sophie nabízí obklopující a velkorysý rozměr. Detail designu na loketní opěrce jemně podtrhuje koncept pohody spolu s výraznými liniemi konstrukce.

Interlübke


"Se srdcem a smyslem" je motto, kterým značka Interlübke představila v Kolíně překvapivou emocionální koláž nových produktů a inovace a vylepšení stávajících kolekcí. Posbírala tak několik významných ocenění, jako German brand Award, Cenu za design a Iconic award pro novou kolekci LILU.
Společnost představila novou ideu postelí Izzy. V tomto ohledu vyvinula firma Westphalian pro Interlübke důmyslný modulární lůžkový systém v nadčasovém designu, který může být modelován podle individuálního vkusu a pohodlí.
Oceněný policový systém Lilu byl vyvinut společně s designérem Christianem Wernerem. Je to inovativní designový nábytek ve tvaru šikmého regálu, který najde své místo mezi bočnicemi postelí či pohovkou a stropem. Je to lehké a snadné s rafinovanými detaily.
Po představení rozsáhlé kolekce osvětlení v roce 2017, vylepšuje nyní Interlübke svůj potenciál v tomto směru. Nyní je možné používat celý sortiment barev světel nejen pro exteriér, ale i pro vnitřní části šatníku.

Schramm


Německý výrobce postelí té nejvyšší kvality si pro kolínský veletrh připravil tyto novinky a inovace:
Postel BRACE od Angely Schramm, která má nízkou konstrukční výšku, ale i tak využívá dvoumatracový systém.
Grand Cru FOLD, od Sebastiana Herknera má skládací čelní panel. Tato postel získala ocenění  Iconic Awards 2018, Best of Best. Je ideální pro čtení  nebo práci v posteli. Má k dispozici jednoduché možnosti úprav a nabízí nekompromisní komfort.
ONO - také od Sebastian Herkner, který je zkrátka toho názoru, že číst a pracovat nebo snídat v posteli by mělo být co nejpříjemnější. Komfortně polstrované polštáře vás lákají k odpočinku. Jako zaneprázdněný a často cestující designér ví, že takové komfortní zóny jsou velmi důležité.

> www.stopka.cz
Zdroj: STOPKA s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 25.01.18 17:50
Návštěvnost: 370 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.