Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Celoskleněné stěny
Celoskleněné stěny

celoskleněná stěna, model EPSILON
Velká variabilita provedení dělá z celoskleněných stěn nenahraditelného pomocníka při oddělování dvou prostor za současného zachování jejich optického propojení. 


Pro snadnější výběr s investorem je k dispozici celkem deset typizovaných řešení celoskleněných stěn, které se v praxi nejvíce používají. "Kombinují ideálně celoskleněné jednokřídlé či dvoukřídlé dveře s fixní skleněnou stěnou a světlíky," vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., českého opracovatele skla. O interiérových výhodách celoskleněných stěn - optickém zvětšení prostoru a maximální propustnosti denního světla ze sousedících prostor, se ani nemusíme více rozepisovat.

Bezpečné sklo

Celoskleněné stěny jsou vždy tvořeny bezpečnostním kaleným sklem, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy než sklo obyčejné. "Rozbití kaleného skla v ploše je v běžném provozu domácnosti takřka nemožné. Pokud ovšem dojde k jeho poškození, rozpadne se na neostré úlomky, o které se nezraníte," dodává Petr Paksi.

Kalené sklo už později nelze nijak mechanicky opracovávat - například vrtat nebo řezat. "Proto je velmi důležité dbát na přesné zaměření prostoru, do kterého plánujete skleněnou stěnu umístit," upozorňuje Petr Paksi.

Typy skel

celoskleněné posuvné dveře s pískovaným motivem

Celoskleněná stěna nemusí být pouze z čirého skla, které dokonale zachovává propustnost světla, ale samozřejmě i úplný průhled. Volit lze také sklo pískované či tónované, tzv. planibel sklo. "Pískované sklo vzniká otryskáváním jemným pískem a tónované neboli planibel sklo si můžete natónovat do šedého, modrého nebo bronzového odstínu," objasňuje Petr Paksi. Další volbou je pak sklo satinato, neboli tzv. "ledové" sklo. Jedná se o jednostranně leptané sklo, které není průhledné, ale průsvitné. Všechny tyto zmíněné varianty sklu snižují průhlednost a umožňují jistou dávku optického oddělení sousedících místností.
A pokud chcete interiér doplnit opravdu originální dekorací, jde pro celoskleněnou příčku zvolit Grafosklo, do kterého lze zalaminovat jakýkoliv obrázek, grafiku či jiný motiv. Jeho možnosti jsou v dekoru takřka neomezené.

celoskleněná stěna s Grafosklem

celoskleněná stěna s Grafosklem

Více na www.sklenenastena.cz
Zdroj: J.A.P. spol. s r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 04.12.17 07:00
Návštěvnost: 1503 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.