Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Umění-technologie-politika: Bauhaus jako fenomén přelomové doby

Dovolujeme se na vás obrátit s pozváním na sympozium Umění-technologie-politika: Bauhaus jako fenomén přelomové doby, které pořádáme ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 18.00 hodin v malé aule FA VUT v Brně (místnost A118, Poříčí 5, Brno). Sympozium se koná u příležitosti 100. výročí založení školy Bauhaus.
Bauhaus vznikl v době, která byla přelomová. Umění a řemeslo se muselo vyrovnat s nástupem masové průmyslové produkce, se vznikem řady nových technologií a vztahu člověka k nim a Bauhaus se navíc musel potýkat s rozmáhajícím se kulturně konzervativním fašismem. I my dnes máme před sebou výzvy podobného typu: žijeme v době rychlé digitalizace a robotizace, čelíme také potřebě přechodu na udržitelné hospodaření. Nové technologie se mění velkou rychlostí a spolu s nimi i lidské interakce, štěpí se i společnost.
Jaká je role architektury, umění a designu ve zvládání těchto výzev? Co si můžeme pro naši dobu vzít z úspěchů i porážek Bauhausu? Co se vůbec dá jako úspěch nebo porážka Bauhausu definovat?
Na tyto a další otázky odpoví výtvarník a pedagog Pavel Karous, sociolog Ondřej Lánský, politoložka Kateřina Smejkalová a historička architektury a kurátorka Šárka Svobodová.
Registrovat na sympozium se můžete zde. Vstup je zdarma.

Facebooková událost >
Zdroj: Daniel Ort, Masarykova demokratická akademie
Vložil: Tisková zpráva, 07.11.19 12:00
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.