Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
November Talks 2019 - přednáškový cyklus na FA ČVUT
Proměny hranic profesí v proměňujícím se světě
Listopadové promluvy zahraničních architektů, urbanistů a krajinářských architektů na Fakultě architektury ČVUT se budou věnovat proměnám hranic těchto profesí a úkolů, které jim jsou kladeny v dnešním proměňujícím se světě. Cyklus je součástí série přednášek, které od roku 2006 podporuje nadace Sto-Stiftung na evrospkých školách architektury. Letos se konají v Londýně, Paříži, Benátkách, Stuttgartu a Štýrském Hradci, na FA ČVUT v Praze již pátým rokem.

„Oslovila jsem architekty, urbanisty, uzemní plánovač a krajináře, kteří svojí tvorbou přesahují hranice těchto tradičně jasně vymezených oborů a kteří kladou důraz na vytváření obytného, resp. životního prostředí bez ohledu na měřítko a typ zadání. V jejich projektech lze těžko určit, kde jedna profese začíná a druhá končí, a to je pro spolupráci a výuku těchto profesí velká výzva“ vysvětluje Irena Fialová, proděkanka pro zahraniční vztahy FA ČVUT. Název cyklu „Transformace: proměny hranic profesí v proměňujícím se světě“ souvisí s tématem „Nové dimenze: reflexe zvětšování měřítka a překrývání disciplín“, kterému se bude věnovat mezinárodní konference evropské asociace škol architektury EAAE, kterou bude FA ČVUT pořádat v Praze koncem srpna 2020.

Cyklus zahájí Ivana a Jan Bendovi, česko-kanadští architekti a urbanisté s rozsáhlou globální profesní zkušeností, kteří opět žijí v Torontu poté, co posledních 20 let pracovně působili v Číně. Jejich téma souvisí s oslavami 30. výročí sametové revoluce. Je ohlédnutím se zpět na klíčový výzkum, který v 70. letech pod vedením Jiřího Ševčíka prováděli na nově osamostatněné Fakultě architektury, ze kterého následujících 30 let čerpali ve své mezinárodní architektonické a urbanistické tvorbě.

Jako druhý vystoupí Jean-Marc Fritz, francouzský architekt a urbanista, partner kanceláře SEURA, a spoluautor maximálně komplexního, urbanistického, krajinářského a infrastrukturního projektu nového transportního hubu, parku a městského centra Les Halles v Paříži. Ve své přednášce se bude věnovat „Břichu Paříže“ a jeho zatím poslední přestavbě, kterou kancelář SEURA plánovala a koordinovala.

Třetím přednášejícím bude Michel Desvigne, významný francouzský krajinářský architekt, v roce 2014 jedna z hvězd konference reSITE. Desvigne je krajinář, spolupracující se světovými architektonickými kancelářemi jako jsou Herzog & de Meuron, Foster + Partners nebo Jean Nouvel. Promluví o proměně profese krajinářského architekta a jejích výzvách, které jsou dnes více klimatické a ekologické než estetické, jak tomu bylo dříve.

První prosincové pondělí sérii přednášek zakončí Ali Madanipour, teoretik urbanismu a profesor územního plánování specializovaný na sociologii. Madanipour je autorem desítek mimořádně citovaných publikací. Jeho osobní zkušenost z dětství a dospívání na blízkém východě, spojená s britským vzděláním a výchovou ke kritickému myšlení mu umožňuje vnímat problémy evropského urbanismu v širších souvislostech a otevírat tak klíčová témata. “Zajímají ho bubny, co duní hluboko,” vysvětluje Irena Fialová.

Přednášky se budou konat vždy v pondělí v 18.00 hodin v přednáškové síni 155 Gočár na Fakultě architektury, Thákurova 9, Praha 6 Dejvice. Budou v anglickém jazyce. Určeny jsou nejen studentům ale i široké veřejnosti, vstup je volný, bezbariérový. Od 17.30 hodin se v předsálí uskuteční welcome drink spojený s neformálním setkáním s přednášejícím.


Program November Talks 2019 na FA ČVUT:

4. 11. 2019 Ivana a Jan Bendovi
Benda Architects (CAN)
Image of the City: From Research to Design to Build
www.benda-arch.com

18. 11. 2019 Jean-Marc Fritz
SEURA Architectes (FR)
Les Halles de Paris: Interior Cities
www.seura.fr

25. 11. 2019 Michel Desvigne
MDP Michel Desvigne Paysagiste (FR)
Transforming Landscapes
www.micheldesvignepaysagiste.com

2. 12. 2019 Ali Madanipour
Newcastle University (BG)
Crossing the Boundaries: In-between Spaces and Dialogic Practices
www.ncl.ac.uk/apl

Více informací >
Zdroj: FA ČVUT, Praha
Vložil: Tisková zpráva, 23.09.19 10:50
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.