Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
CAMP v září přivítá světové architekty
přednášet budou také o svém plánovaném projektu pro Prahu
Po letní pauze se do Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze vrací přednáškový cyklus se zajímavými osobnostmi ze světa architektury zvaný Urban Talks. V září se v rámci něho představí hned několik významných architektů. Ze švédského studia Mandaworks, které realizuje své urbanistické plány po celém světě, přijede 9. září přednášet Martin Arfalk. Slavný architekt Winy Maas z rotterdamského studia MVRDV vystoupí v CAMPu 13. září a představí plánovaný projekt zdravotnického a ubytovacího zařízení Relax Rezidence na Praze 5. Poslední zářijový den se s veřejností setká britský popularizátor architektury Peter Murray, spolu s architekty z Foster and Partners a Zaha Hadid Architects. Vstup na všechny přednášky je zdarma.

Progresivní studio Mandaworks založené ve Stockholmu v roce 2010 se může chlubit působivým portfoliem projektů veřejných prostranství, krajinné architektury a urbanistických studií ze Švédska i zahraničí. Mají za sebou realizace v Hong Kongu, Torontu nebo Helsinkách a v soutěži o novou podobu Vítězného náměstí v Dejvicích obsadili se svým návrhem druhé místo. O jejich práci bude 9. září 2019 od 19:00 hodin v CAMPu vyprávět architekt Martin Arfalk.

Známý architekt Winy Maas v roce 1993 spoluzaložil rotterdamské studio MVRDV, které stojí za realizací budov, jakými jsou například centrála norské banky DNB, slavná tržnice v Rotterdamu nebo futuristická knihovna Tianjin Binhai v Číně. Hlavní město navštíví kvůli připravovanému projektu zdravotnického a ubytovacího zařízení Relax Rezidence, které má stát na místě bývalého nemocničního areálu SANOPZ v ulici Na Cihlářce na Praze 5. Součástí areálu Relax Rezidence bude 39 bytů, nová klinika a rehabilitační centrum, lékárna, podzemní garáže, ale i kavárna s letní terasou. Popisem pražské realizace zahájí svou přednášku v CAMPu, která se uskuteční 13. září 2019 od 16:00 hodin ve spolupráci s KKCG.

Peter Murray, který bude v CAMPu přednášet 30. září 2019 od 19:30 hodin, vystudoval architekturu v Bristolu a Londýně, ale spíše než praxi se celý život věnuje psaní o architektuře a designu. Založil magazín Blueprint, London Festival of Architecture, dnes významnou každoroční událost v kulturním životě britského hlavního města, a také galerii New London Architecture, která sloužila do jisté míry jako předobraz CAMPu. Po jeho přednášce o rozvoji Londýna bude následovat diskuze s architekty z Foster and Partners a Zaha Hadid Architects.

Vstupenky zdarma na všechny přednášky Urban Talks je nutné si rezervovat v síti GoOut. Živý přenos ze všech akcí je možné sledovat na Facebooku CAMPu nebo později ze záznamu na Youtube kanálu centra architektury.

Podzimní přednášky Urban Talks probíhají ve spolupráci s vysokou školou ARCHIP, společností KKCG, Britským velvyslanectvím v Praze a časopisem Architekt+.

Více informací >
Zdroj: Nikola Lörinczová, Piaristi
Vložil: Tisková zpráva, 21.08.19 14:30
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
a zas a znovu Rejpal 21.08.19 21:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.