Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
KAM na MFF? Film - architektura - veřejný prostor

PONDĚLÍ 1. července 2019 v 18:00
 hodin
KAM KV°, nám. Dr. M. Horákové 2041, Karlovy Vary

Diskuse: Film – architektura – veřejný prostor

Diskuse o vztahu veřejného prostoru města Karlovy Vary a MFF. Diskuse se zúčastní Petr Kropp (Kancelář architektury města Karlovy Vary) a Pavla Melková (MCA atelier, zpracovatel dokumentu). Na diskusi naváže promítání filmu Lidský rozměr s úvodním tematickým komentářem.

Kancelář architektury města Karlovy Vary a MCA atelier zvou obyvatele města Karlovy Vary, ale i návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu na diskusi o vztahu veřejného prostoru a karlovarského filmového festivalu, která se bude konat v pondělí 1. 7. od 18 hodin na náměstí Dr. M. Horákové za účasti významných hostů. Po skončení diskuse se tento prostor promění v menší letní kino, kde společně zhlédneme film Lidský rozměr.
Město Karlovy Vary je už 73 let spjato s Mezinárodním filmovým festivalem, největším filmovým festivalem v České republice. Každý rok město začátkem léta ožívá a překypuje návštěvníky, kteří přijeli zhlédnout filmové novinky a zažít atmosféru této celosvětově proslulé akce.
Město Karlovy Kary se rozhodlo ve spolupráci s Kanceláří architektury města a atelierem MCA začít řešit kvalitu svých veřejných prostranství. Jaká jsou pojítka mezi mezinárodní filmovou událostí a každodenním životem města? „Jako architekty nás zajímá, jak může filmový festival jako každoroční významná kulturní událost pomoci trvalé kvalitě veřejných prostranství Karlových Varů a naopak - co přinese kvalita veřejných prostranství návštěvníkům akce.“ vysvětluje architektka Pavla Melková z MCA. Veřejná diskuse bude hledat průsečíky možné spolupráce organizátorů festivalu, městské samosprávy a architektů. „Diskuse o veřejném prostoru Karlových Varů proběhne v rámci přípravy Strategie koncepčního přístupu k veřejným prostranstvím, kterou ve spolupráci s námi připravuje právě MCA atelier. Zveme všechny uživatele města, aby si s námi přišli pohovořit o kvalitě a vizi veřejných prostranství.“ uvedl Petr Kropp, ředitel KAMu.
„Po skončení diskuse a krátké přestávce budeme veřejnosti promítat film Lidský rozměr, který je krásnou ukázkou toho, jak vytvořit město vstřícné pro život jeho obyvatel, osvobodit ho od nadvlády automobilů, a vytvořit tak prostor pro chodce a cyklisty. Film bude uveden s tematickým komentářem.“ informuje Jana Boukalová z KAMu, která zároveň dodala, že vstup na tuto akci je zdarma.

Více informací >
Zdroj: Jana Boukalová, KAM KV°
Vložil: Tisková zpráva, 27.06.19 10:25
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.