Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradecký kraj vyhlásil tendr na stavbu depozitáře muzea Jičín


Hradec Králové - Královéhradecký kraj vyhlásil soutěž na výstavbu depozitáře Regionálního muzea a galerie v Jičíně, který má být v areálu fary v městské části Robousy. Pokud se podaří firmu vybrat v soutěži do konce roku, začátkem příštího práce začnou. ČTK to dnes sdělil Jiří Klemt z kanceláře hejtmana. Před zahájením výstavby musí ještě zmizet z areálu současná stavba, s její demolicí by se mohlo začít v únoru 2020.


Stavební práce by neměly přesáhnout 27,3 milionu korun bez DPH a celkové náklady 35 milionů korun bez započtení daně. V celkové sumě je kromě demolice a výstavby zahrnuta také částka na pořízení vybavení a další věci. "Lhůta pro podávání nabídek by měla skončit 27. listopadu v 9:00. Stavba depozitáře by měla trvat 17 měsíců," uvedl radní pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS).

Krajské jičínské muzeum se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro uložení sbírkových předmětů. Podle náměstkyně hejtmana pro kulturu Martiny Berdychové (Východočeši) je současná situace uložení sbírkových předmětů za hranicí únosnosti a nevyhovuje požadavkům zákona.

"Některé předměty jsou například uloženy na chodbách jičínského zámku, kde pro ně nejsou vhodné klimatické podmínky. Jiné předměty se skladují v komerčním pronájmu, což je velice nákladné," uvedla Berdychová.

V areálu bývalé fary v Jičíně-Robousích vznikne přízemní depozitář, kde kromě dalšího místa pro uložení sbírkových předmětů budou také prostory pro příjem, ošetření a evidenci sbírkových předmětů a také zázemí pro zaměstnance včetně technického zázemí provozu.
Autor: ČTK, 08.11.19 17:45
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.