Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do tendru na opravu muzea KRNAP ve Vrchlabí přišly tři nabídky

Vrchlabí - Do tendru Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) na opravu krkonošského muzea ve Vrchlabí podaly nabídky tři subjekty. Jde již o druhou soutěž na dodavatele stavebních prací. ČTK to dnes sdělil mluvčí národního parku Radek Drahný. Odhadovaná hodnota tendru je 83 milionů korun. Dnes se otevíraly obálky s nabídkami.

"Obdrželi jsme tři nabídky. Další podrobnosti říct nemohu, protože se teprve bude scházet výběrová komise," uvedl Drahný.

Muzeum, které patří Správě KRNAP, sídlí v bývalém augustiniánském klášteře a je uzavřeno od podzimu 2017. Vybraná firma by měla zajistit stavební část projektu. Celkové náklady včetně vybudování nové expozice jsou odhadovány na více než 200 milionů korun. Dodavatel expozice vzejde z jiné soutěže. V objektu by mělo do konce roku 2021 vzniknout po přeměně expozic návštěvnické centrum KRNAP.

Zahájení oprav muzea má oproti původním plánům asi rok zpoždění. KRNAP chtěl mít vybraného dodavatele stavební části do konce loňského roku a letos na jaře zahájit stavební práce. Evropské dotace 123 milionů korun na projekt podle vedení správy národního parku ohroženy nejsou.

Druhou soutěž vypsala Správa KRNAP letos v létě, protože v předchozím tendru všechny nabídky firem výrazně přesáhly tehdejší předpokládanou cenu 65 milionů. Nabídky převyšovaly 100 milionů korun. Ve druhém tendru byl posunut původní termín otevírání obálek z 20. září na 8. října. Důvodem bylo snížení rozpočtu ze 110 milionů korun na současných 83 milionů korun. Zástupci KRNAP již dříve pro ČTK uvedli, že ke snížení předpokládané ceny Správu KRNAP vedly aktuální ceny na trhu a také to, že nově stanovená cena odpovídá očekávaným nabídkám.

Opravené muzeum s novou interaktivní expozicí by mělo sloužit pro návštěvníky jako reprezentativní vstupní brána Krkonoš. Expozice by měla být příběhem přírody a lidí usazených v horách a navázat na úspěšnou expozici Kámen a život. Návštěvnické centrum by mělo poskytnout co nejsrozumitelnější formou informace o minulosti a současnosti Krkonoš a motivovat lidi k objevování hor a jejich ochraně. Mělo by převzít i roli tradičního muzea.
Autor: ČTK, 08.10.19 20:50
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.