Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradec Králové zrušil i druhý tendr na stavbu lávky přes Labe

Hradec Králové – Zastupitelé Hradce Králové zrušili i druhou soutěž na firmu pro stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Přihlásil se do ní jen jeden zájemce. Do prvního tendru se nepřihlásil nikdo. Město začne chystat vypsání třetí soutěže. Projekt stavby lávky za odhadovaných 46 milionů korun bez DPH město připravuje od roku 2003.

Pro druhý tendr radnice zmírnila podmínky soutěže a věřila, že se přihlásí více firem. To se nestalo. Lávka je navržena z železobetonové desky mostovky s dvojicí ocelových předpínacích lan a ocelových žeber. Nejde o běžnou stavbu, protože na ni musí být použit vysokopevnostní beton kategorie UHPC (Ultra-High Performance Concrete), který v Česku umí vyrobit jen omezený počet výrobců. "V ČR jsou lávky s tímto betonem zatím jen čtyři," uvedl dříve náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Městu také k druhé soutěži, která byla vypsána začátkem května, přišla námitka k zadávací dokumentaci. Stěžovatel namítal, že by kvalifikační podmínky neměly obsahovat požadavek na to, že dodavatel umí pracovat s technologií UHPC. Město námitku odmítlo. Bláha připustil, že by pro třetí soutěž město mohlo s projektantem jednat o tom, zda je podmínka na UHPC nutná.

Většinu nákladů stavby by měla zaplatit evropská dotace z programu ITI. Kvůli dotaci by lávka měla být hotová do konce roku 2023. Ke stavbě lávky se město zavázalo i ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně Aldis začala loni budovat regionální sídlo pro tisícovku zaměstnanců.

Lávka bude pro pěší a cyklisty a propojí Šimkovy sady a okolí kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 za 23 milionů korun postavila pěší bulvár, na který měla lávka navázat.

V minulosti měli k projektu lávky výhrady ochránci přírody. Původní projekt počítal s pokácením jednoho dubu na nábřeží, proti čemuž ochránci přírody úspěšně protestovali. Zdržení a spory provázely i architektonickou soutěž. K podobě lávky pak vznesli výhrady ornitologové, protože navržená lávka by mohla zasahovat do vzletových drah ptáků, zejména labutí. Projekt byl kvůli připomínkám ekologů upraven.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 25.06.19 21:20
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.