Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architekt nejvyšší stavby světa oslaví pětasedmdesátiny

New York – Americký architekt Adrian Smith se proslavil například jako hlavní architekt nejvyšší stavby světa, dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa. Na svém kontě má však řadu význam- ných staveb po celém světě, především v USA, Číně a Británii. Letos 19. srpna oslaví Smith pětasedmdesátiny.

Rodák z Chicaga studoval architekturu na univerzitě Texas A&M a na Chicagské vysoké škole architektury a umění. Jeho prvním zaměstnavatelem byla renomovaná chicagská firma Skidmore, Owings and Merrill, ve které pracoval na většině svých projektů, včetně věře Burdž Chalífa.

V současnosti pracuje pro vlastní společnost Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG), která se věnuje návrhům výkonné, energeticky účinné a udržitelné architektury. Firma má v současnosti projekty v USA, Saúdské Arábii, Dubaji, Číně, Indii či Kanadě. Jedním z nich je například stavba Jeddah Tower v saudskoarabské Džiddě, která by se měla s výškou kolem tisíce metrů stát novou nejvyšší budovou světa. Společnost rovněž navrhla nejvyšší obytnou budovu na světě Central Park Tower, která roste v slavné milionářské části v New Yorku zvané Billionaire's Row.
Autor: ČTK, 18.08.19 12:10
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.