Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Benátkách se znovu otevřel československý pavilon


Praha - Československý pavilon v Benátkách se znovu otevřel veřejnosti. Uzavřen byl poté, co střechu stavby poškodila bouře v noci z 8. na 9. července. Národní galerie Praha, která se o náplň pavilonu stará společně se Slovenskou národní galerií, plánuje ještě do konce letošního roku celkovou rekonstrukci střechy. ČTK to dnes sdělila Karolína Pláničková z PR oddělení Národní galerie. Od května do listopadu je v pavilonu výstava děl Stanislava Kolíbala, který Českou republiku reprezentuje na letošním bienále výtvarného umění.


NGP pavilon dočasně zastřešila, proto se mohl znovu otevřít. "Po této opravě bude následovat celková rekonstrukce střechy, jejíž provedení bychom rádi uskutečnili do konce roku 2019," uvedl Ivan Morávek, pověřený řízením Národní galerie Praha. Rozsah rekonstrukce a náklady na ni bude podle něj NGP znát až po statickém posouzení, které galerie čeká do konce srpna.

Národní galerie Praha na špatný stav pavilonu dlouhodobě upozorňuje. Do pavilonu se dlouho neinvestovalo. Chybí například klimatizace, takže v létě je v něm velké horko. Bývalý ředitel NGP Jiří Fajt letos v lednu uvedl, že postrádá silnější zájem, který by byl manifestovaný výraznější podporou státních orgánů. Koncem loňského roku NGP zahájila přípravy kompletní rekonstrukce pavilonu, nyní je hotová architektonická studie.

Československý pavilon patří k nejstarším v benátských zahradách, postavil ho v roce 1925 Otakar Novotný. Od rozdělení Československa se Česko v přípravě expozice v pavilonu střídá se Slovenskem, letošní výstava na bienále je po čtyřech letech opět v gesci Národní galerie Praha. Benátské bienále přiláká vždy přes půl milionu mezinárodních návštěvníků. Poprvé se konalo v roce 1885.
Autor: ČTK, 15.08.19 16:25
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.