Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Firmu s možnou vazbou na mafii vyloučili z obnovy mostu v Janově


Janov - Kvůli možnému napojení na mafii byla z obnovy mostu v severoitalském Janově vyloučena neapolská společnost Tecnodem. S odvoláním na dnešní oznámení janovské prefektky Fiammy Spenaové to uvedla agentura ANSA. O vyřazení ze seznamu subdodavatelů firmu uvědomilo ředitelství pro vyšetřování mafie (DIA). Most se zřítil loni v srpnu.


Tecnodem se zabývá šrotováním železa. Mezi subdodavateli pověřenými demolicí a rekultivací technologických zařízení - úkony za 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy Kč), figuruje tato firma od února.

Jediná podílnice firmy Consiglia Mariglianová nemá podle médií žádné zkušenosti se zpracováním šrotu. Její příbuzný Ferdinando Varlese, vedený jako zaměstnanec společnosti, byl v minulosti několikrát trestaný - v roce 1986 a 2006 kvůli napojení na různé klany neapolské mafie Camorra.

Morandiho most v Janově, postavený v polovině 60. let a pojmenovaný po svém autorovi Riccardu Morandim, stál na frekventované dálniční trase a spojoval italské vnitrozemí s italskou i francouzskou riviérou. Jeho část se zřítila loni 14. srpna a z výšky spadly tři desítky aut včetně českého kamionu, jehož řidič nehodu přežil. Čtyřicet tři lidí při neštěstí zemřelo.

Vláda nyní slibuje, že nový viadukt bude v provozu už v dubnu příštího roku. Má to být stavba z oceli a betonu, navržená Italem Renzem Pianem.
Autor: ČTK, 14.05.19 21:40
Návštěvnost: 19 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.