Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V pisárecké vozovně tramvají se dokončuje stavba nové haly


Brno - Brněnský dopravní podnik dokončuje v pisárecké vozovně stavbu haly pro denní ošetření a očistu tramvají. Lidé ji mohou vidět, když projíždějí kolem vozovny linkou 1. Až bude hala hotová, zastřeší se ještě kolejiště mezi novou a starou halou. Poté se bude opravovat stará hala a vybaví se novými technologiemi včetně myčky, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Podnik za stavbu zaplatí zhruba 400 milionů korun.


Denní ošetření tramvají bude díky novým technologiím rychlejší a také je pro očistu více prostoru. "Bude zde například centrální vysavač a také detektor kol," řekla Tomaštíková. Směrem do ulice získá hala designové opláštění, část bude prosklená jako výkladní skříň, aby lidé jedoucí kolem mohli nahlédnout dovnitř. Fasáda bude také udělaná tak, aby neodrážela zvuk projíždějících tramvají na druhou stranu do zástavby.

Už v listopadu mají halou tramvaje projíždět, kompletně funkční bude až později. Kvůli stavbě opláštění se totiž musí vytrhat kolej kolem haly, která slouží k zajíždění tramvají do vozovny. Součástí stavby je i nové kolejiště ve vozovně.

Celá stavba včetně zastřešení volného prostoru a úprav staré haly má být hotová na konci srpna příštího roku a poté začne zkušební provoz.

V další etapě se připravuje stavba smyčky, která umožní najíždět do vozovny i tramvajím jedoucím od Bystrce, které se dosud musejí otáčet až na Mendlově náměstí. Aktuálně se dokončuje dokumentace pro územní rozhodnutí. Smyčka bude zhruba v místech u zastávky Lipová.
Autor: ČTK, 18.10.19 08:20
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.