Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 7 vybuduje v Holešovicích novou základní školu

Praha - Radnice Prahy 7 vybuduje v Holešovicích v bývalé ulici Přádelní novou základní školu pro několik stovek dětí. Důvodem je rozvíjející se bytová výstavba mimo jiné v Jankovcově ulici a jejím okolí. V příštím roce zamýšlí radnice vyhlásit architektonickou soutěž na její podobu. ČTK to dnes v rozhovoru řekla místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě).

"Projekt je navázán na plánovanou výstavbu, kdy vzniknou stovky nových bytů a my potřebujeme být na tu situaci připraveni," řekla Burgerová.

Radnice si již nechala vypracovat takzvanou ověřovací studii, která zjišťovala, zda a v jaké velikosti se budova na pozemek vejde. "Máme ověřeno, že se tam škola vejde," řekla místostarostka. Vzniknout by tak měla škola s dvakrát devíti třídami pro asi pětistovku dětí. Součástí bude také hřiště nebo školní jídelna.

Kdy přesně výstavba začne nebo na kolik vyjde, zatím není jasné. V současné době je na magistrátu dokončována změna územního plánu, která umožní výstavbu. "Architektonickou soutěž bychom rádi vyhlásili na konci roku 2020," řekla Burgerová. Financování bude radnice řešit s magistrátem.
Autor: ČTK, 09.10.19 22:00
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.