Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chystá multifunkční halu na výstavišti, další má ve Vodově


Brno – Brno chystá stavbu multifunkční haly skoro za 1,5 miliardy korun až pro 12.000 diváků. Stát má na výstavišti a sloužit by měla podle plánů hokejistům Komety i dalším účelům. Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) je snahou, postavit halu tak, aby se v ní mohl v roce 2024 konat hokejový šampionát. Úvahy o vybudování hal vedou i ve Vyškově nebo Břeclavi, zatím ale konkrétní plán nevznikl, zjistila ČTK od mluvčích radnic. Po sametové revoluci vznikly víceúčelové haly v Hodoníně a v Brně ve Vodově ulici.


Hala, kde by mimo jiné hrála Kometa, měla stát původně v lokalitě za Lužánkami. Město tam ale řeší majetkoprávní spory. Kometa předloni po 51 letech získala titul v nejvyšší hokejové soutěži a loni ho obhájila. Proto politici začali mluvit o tom, že by hala mohla být na výstavišti. Letos se Brno a kraj dohodly se státem na účasti státu při financování stavby v řádu stovek milionů korun. Hokejisté nyní hrají v DRFG aréně s kapacitou 7700 diváků, která mnohdy zájmu lidí nestačí.

Po revoluci v roce 1989 vznikla v Brně asi za 80 milionů už jedna hala, která slouží pro více účelů. Ve Vodově ulici v roce 2001 přibyla velká hala k menší hale, která vznikla ještě za minulého režimu. Haly slouží spíš míčovým sportům, konají se v nich ale i koncerty a podobné akce. Větší hala má kapacitu 2900 lidí pro sportovní akce. Na koncerty se dá rozšířit na 5500 míst i se stáním. Menší hala má kapacitu 900 míst k sezení, při koncertech dokáže pojmout 1400 lidí s využitím hrací plochy na stání. ČTK to sdělil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Halu k různým účelům mají i v Hodoníně. Vznikla v roce 2005 za 176 milionů korun, uvedla mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková. Kraj daroval pozemky na halu, stát poskytl skoro 100 milionů a zbytek uhradil Hodonín. Hala slouží pro házenou, futsal, florbal, basketbal, ale také taneční soutěže, bojové sporty, gymnastiku nebo letecké modeláře. Každoročně se tam koná i Czech Cadet a Junior Open ve stolním tenise.

Myšlenky na multifunkční halu existují v Břeclavi. "Jednou z uvažovaných variant je přestavba jedné z hal v areálu bývalého cukrovaru, ale zatím k tomu nebyly učiněny žádné konkrétní kroky," řekl ČTK mluvčí radnice Jiří Holobrádek. Podle něj město zatím nemá představu, jak by hala vypadala a jaké by nabízela možnosti, určitě by to ale bylo otázkou desítek milionů korun. Úvahy o hale vedou i ve Vyškově, podle jeho mluvčího Michala Kočího ale zatím žádná konkrétní myšlenka nevznikla.

Blansko podle mluvčího Ondřeje Požára žádnou multifunkční halu nezamýšlí, protože už dvě pro různé účely má ještě z dob bývalého režimu. Jedna se nachází v Údolní ulici a druhá na Sportovním ostrově.
Autor: ČTK, 22.09.19 09:20
Návštěvnost: 10 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.