Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radnice Prahy 14 opraví své sídlo, náklady budou 130 milionů Kč

Praha - Radnice Prahy 14 zrekonstruuje své sídlo v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B Rajská Zahrada. Chce snížit náklady na provoz budov a zlepšit jejich energetickou náročnost. Náklady dosáhnou 130 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili zastupitelé městské části. Zastupitelé také rozhodli, že si městská část nechá vypracovat projekt přístavby budov. Radnice sídlí v panelových domech.

Z celkových nákladů získá městská více než 89 milionů z evropských fondů. Další peníze získá od hlavního města a ze svého rozpočtu do projektu vloží asi 33,6 milionu korun. Vzhledem k tomu, že peníze z evropských fondů jsou vypláceny postupně, požádala Praha 14 magistrát o půjčku 130 milionů. Splácet ji začne v příštím roce a splatí do listopadu 2029. Půjčku již schválilo zastupitelstvo hlavního města.

Před opravenými budovami by mohla v budoucnu vzniknout dvoupatrová přístavba. Zastupitelé schválili vypracování projektu na její stavbu. Nový vstup by tvořila skleněná přístavba, v jejímž přízemí by byly přepážky, u kterých by si obyvatelé vyřešili vše potřebné. Prostor by byl bezbariérový. Na budovu by přibyly hodiny. Součástí bude kavárna či občerstvení. V patře pak budou jednací a zasedací sály. Proměnou projde okolí budovy.

Do nové budovy se do konce letošního roku nastěhuje i Praha 7. Pořízení nové budovy vyjde na několik stovek milionů korun. Současné sídlo na nábřeží kapitána Jaroše musí opustit, protože patří státu. Nový objekt koupila Praha 7 za 89 milionů korun bez DPH. V budově vznikne přes dvě stovky pracovních míst a stejný počet pro návštěvníky.
Autor: ČTK, 19.09.19 08:10
Návštěvnost: 8 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.