Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeňský kraj postaví za 120 mil. Kč atletickou halu u gymnázia

Plzeň - Plzeňský kraj postaví za 120 milionů korun u Sportovního gymnázia v Plzni-Skvrňanech kryté atletické sportoviště. Kromě rovné běžecké dráhy, vrhů, skoků do dálky a dalších umožní trénink skokanům do výšky, kteří museli jezdit do Prahy. Halu včetně rehabilitace a zázemí slíbilo škole předchozí vedení kraje v době stěhování z městské části Slovany. Po dnešním schválení částky zastupiteli to ČTK řekla náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová (ODS).

"Co nejrychleji teď vypíšeme výběrové řízení na dodavatele, požehnání i prováděcí dokumentaci máme," uvedla. Stavba by měla začít počátkem příštího roku a bez vybavení by mohla být hotová do krajských voleb na podzim 2020. "Původně to měl být atletický tunel, ale nyní jde vlastně o krytou atletickou halu," dodala.

Půjde o stavbu, která bude stát na pilířích, pod nimiž bude parkoviště, které postavilo s dotací město. Vysoká stavba vedle atletického stadionu nemá nikomu překážet ve výhledu.

Podle náměstkyně hejtmana Ivany Bartošové (Koalice pro Plzeňský kraj) bude kraj usilovat o dotaci, kterou vypíše ministerstvo školství pro sportovní gymnázia v ČR. "Máme peníze v rezervním fondu, které používáme na vlastní investice nebo jako podíly k dotacím EU," uvedla Krejsová.

Novou halu bude spravovat škola, která bude sestavovat program pro své studenty a Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje. Budou tam trénovat také atleti z oddílů v Plzni i regionu.

Původně se měl postavit jen krytý atletický tunel pro běžecké disciplíny za 30 milionů, poté se rozpočet zvýšil na dvojnásobek a nově 120 milionů kvůli tomu, aby se tam daly v zimě trénovat všechny disciplíny, včetně skoku o tyči. Proto se musela původně navržená atletická hala jinak koncipovat. Podle Bartošové by se dala využít také na akrobatické skákání na trampolínách. "Zatím tento oddíl nemáme, protože v regionu není žádná hala, kde by mohly děti a mládež skákat do výšky," doplnila.

Sportovní gymnázium s téměř 600 studenty má podle ní velké úspěchy na různých mistrovstvích a Plzeň je jedním mála míst, které nemá kryté sportoviště pro atlety. Podle náměstka hejtmana Ivo Grünera (ČSSD) posune hala sportovce z gymnázia hodně dopředu. "O část peněz si řekneme na ministerstvu školství, které nám to slíbilo," dodal.

Jediné sportovní gymnázium v Plzeňském kraji, mezi jehož absolventy patří brankář Petr Čech, fotbalista Vladimír Darida, střelkyně Kateřina Emmons, tenisté Andrea Hlaváčková a Jonáš Forejtek či běžec na lyžích Martin Jakš, se 1. září 2016 přestěhovalo do areálu učiliště ve Vejprnické ulici. Do úprav prostor školy a do nových sportovišť investoval kraj jako zřizovatel postupně 151 milionů Kč.
Autor: ČTK, 10.09.19 08:35
Návštěvnost: 4 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.