Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obnova zahrady na Pernštejně pokračuje podle harmonogramu


Nedvědice - Práce na obnově vrchnostenské zahrady hradu Pernštejn na Brněnsku vstoupily do druhé poloviny. Kompletně má být rozsáhlý komplex hotov příští rok v září, práce zatím nenabraly žádné zdržení a pokračují podle harmonogramu, řekl ČTK kastelán hradu Zdeněk Škrabal. Obnova by měla stát přibližně 100 milionů korun.


"V současné době se dokončují velké terasy pod bývalými skleníky a začíná výstavba cest z pravidelného parteru. Poustevna i vodní prvky jsou již hotové, vysazena je i větší část zeleně. Ta se sázela spolu se stavebními úpravami, aby se stihla uchytit, než budou zahrady dokončené," popsal situaci Škrabal.

Dělníci se tak postupně přesunují do někdejší čínské zahrady vedle čínského pavilonu. Zároveň pokračují práce na dalších stavebních prvcích i oplocení.

Vrchnostenská okrasná zahrada na Pernštejně je architektonický komplex středověkého hradu, doplněný nejprve v baroku a posléze na přelomu 18. a 19. století souborem zahrad. Podle památkářů nemá v České republice obdoby. S přispěním evropských peněz se areál vrátí do své vrcholné podoby z doby před 200 lety, kdy patřil mezi patnáct nejvýznamnějších zahrad na Moravě a ve Slezsku.

Práce na zahradě provádí společnost Garden Line, která vyhrála výběrové řízení. Každý týden je kontrolují zástupci Národního památkového ústavu i správy hradu.

Obnova Vrchnostenské okrasné zahrady začala loni v lednu kácením stromů.
Autor: ČTK, 23.08.19 15:40
Návštěvnost: 7 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.