Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno provede bezbariérové úpravy u autobusového nádraží u Grandu


Brno – Brno bezbariérově upraví okolí autobusového nádraží u hotelu Grand a doplní skoro na 30 míst indukční smyčky pro sluchově postižené, které zvyšují srozumitelnost mluveného slova pro lidi se sluchadlem nebo kochleárním implantátem. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Náklady obou investic dosáhnou bezmála dvou milionů korun. Práce se uskuteční ještě letos.


Dopravní podnik města Brna opravuje autobusové nádraží u Grandu asi za 15 milionů korun. Nové budou toalety, čekárna a prodejna jízdenek, součástí je rekonstrukce střešní konstrukce i nový asfalt. "Projekt ale neobsahoval bezbariérové úpravy, takže nám bylo líto to neudělat, když už se v místě pracuje," uvedl Hladík.

Práce za 1,6 milionu korun se dotknou chodníků podél nádraží, aby se snížily bariéry pro handicapované. "Bezbariérovost usnadní přístup nejen maminkám s dětmi a vozíčkářům, ale i všem návštěvníkům nádraží a zastávek," řekl Hladík. Podle něj bude nádraží doplněné o 3D informační panel. "Bude doplněný o 3D model nádraží i komunikátor, který usnadní orientaci všem cestujícím, především pak zrakově a sluchově postiženým," dodal Hladík.

Kromě toho město za 140.000 korun doplní na 21 místech a v dalších šesti sálech indukční smyčku pro neslyšící. Podle Hladíka chce město vyjít vstříc sluchově postiženým, kteří si často stěžují na špatnou srozumitelnost mluveného slova na přepážkách úřadů nebo ve velkém sále zastupitelstva. "Indukční smyčky jsou řešením pro sluchově postižené, kteří nosí sluchadla nebo mají kochleární implantát. Pomůže jim překonat akustické rušení okolí a poskytne jim plnohodnotný poslech," řekl Hladík.

Indukční smyčky budou například na přepážkách odborů vnitřních věcí, dopravy, správních činností nebo životního prostředí. Chybět nebudou ani ve Sněmovním sále nebo Rytířském sále Magistrátu města Brna.
Autor: ČTK, 20.08.19 08:30
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.