Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Žižkovské pavlače za 830 milionů budou dokončeny na podzim 2021

Architekt: Dimenze 11 s.r.o. / Břetislav Lukeš
Projektant: OMEGA project s.r.o.

Praha – Bytový projekt Žižkovské pavlače za 830 milionů korun v pražské Koněvově ulici by měl být dokončen na podzim roku 2021. Investory jsou developerská společnost Moravská stavební - Invest a investiční skupina RSBC. Vznikne tam 141 bytů a maloobchodní prostory. RSBC to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.

"Žižkov je dnes atraktivní pražskou lokalitou spojující tradice a duch velkoměsta. Koněvova ulice je jednou z jeho hlavních tepen. Je zde výborná dostupnost do centra a také příroda na dosah ruky," uvedl obchodní ředitel společnosti Moravská stavební - Invest Jaroslav Smrčka.

Projekt podle něj respektuje tradiční charakter žižkovských ulic, které vznikly na začátku 20. století. Dvě historické budovy, které na pozemku stojí, budou zrekonstruovány. "Jde o projekt kombinující původní historickou zástavbu s moderní architekturou. Trendy vycházejí vstříc požadavkům na ekologickou a energetickou šetrnost," doplnil finanční ředitel RSBC Jan Ditz.

Budovy nabídnou 141 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk od druhého do osmého podlaží. V přízemí budou maloobchodní prostory. Podzemní část je vyhrazena pro parkování.

Moravská stavební - Invest je developerská společnost, která na českém trhu působí od roku 1998. Soustředí se na výstavbu hlavně v Praze a Brně. Investiční skupina RSBC vznikla v roce 1998 původně jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Orientuje se na investice do průmyslu, zemědělství, komerčních a bytových nemovitostí a nových technologií.

Podle údajů Českého statistického úřadu zahájily stavební firmy v Praze letos v prvním pololetí stavbu 1990 bytů v bytových domech. Meziročně je to o tři čtvrtiny více, proti rekordnímu roku 2008 však o dvě pětiny méně. Podle studie Sdružení pro architekturu a rozvoj může v Praze v roce 2030 chybět až 50.000 bytů. Důvodem je pomalé tempo povolování bytové výstavby. V hlavním městě je podle strategického plánu potřeba ročně zhruba 6000 nových bytů. Od roku 2010, kdy se povolování výrazně zpomalilo, je ovšem v průměru povoleno zhruba 3000 bytů za rok.

Nedostatečná nabídka je podle analytiků jednou z příčin výrazného cenového růstu bytů v posledních letech. Od poloviny roku 2015 se v hlavním městě prodejní ceny zvýšily zhruba o 90 procent na 102.058 korun za metr čtvereční. Ceny se podle analytiků zvyšují také kvůli rostoucím cenám pozemků, stavebních prací a materiálů. Dále zmiňují vysoké daňové zatížení nebo zbytečné technické požadavky.
Autor: ČTK, 13.08.19 14:30
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.