Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V historickém areálu Perštýn v Litomyšli bude stát supermarket

Litomyšl - V historickém areálu Perštýn v Litomyšli bude stát supermarket Lidl. Barokní sýpka zůstane zachována, o jejím využití zatím není rozhodnuto. V místě vznikne po dohodě se zástupci města pouze obchodní dům, ne klasické obchodní centrum, uvedl starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

"Občané se tak nemusí bát, že by se vylidnilo náměstí a místní obchodníci přišli o práci, což se po městě povídá," uvedl Brýdl.

Radnice se s investorem, kterým je společnost Agile, dohodla, že vypíše architektonickou soutěž na podobu stavby, která má respektovat okolní zástavbu a historický ráz lokality. Podobný přístup volila v minulosti i u supermarketu Billa. Město nechalo před časem zpracovat studii, jak by měl v budoucnu areál Perštýn vypadat.

"Historická sýpka určitě zůstane a společně s městem budeme hledat zdroje na rekonstrukci a její případné nové využití," uvedl jednatel společnosti Agile Miroslav Hospůdka. Lidl by se mohl začít stavět příští léto a na konci roku 2020 by se mohl otevřít.

Perštýn je areál o rozloze téměř 8000 metrů čtverečních, který nechali v 16. století vybudovat šlechtici z rodu Pernštejnů. V roce 1661 vyhořel a byl přestavěn. Je to jediný oficiální brownfield v Litomyšli, je v databázi chátrajících a nevyužívaných objektů agentury pro podporu podnikání CzechInvest.
Autor: ČTK, 12.08.19 07:55
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.