Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Česko chce do roku 2025 postavit novou ambasádu v Addis Abebě


Praha - Česká diplomacie chce do roku 2025 postavit novou ambasádu v etiopské Addis Abebě. Budovy velvyslanectví a bytů pro diplomaty vzniknou na pozemku, který Česko vlastní, ale dosud nevyužívá, uvedla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Architektonické řešení ambasády vzejde ze studentské soutěže, kterou vypsalo ministerstvo zahraničí ve spolupráci s katedrou architektury Českého vysokého učení technického (ČVUT). Veřejnost může vidět 25 finalistů soutěže na výstavě, která je ode dneška otevřená v pražské Invalidovně, vítěze vybere porota 1. října.


Vypracování projektové dokumentace a výstavbu nové ambasády plánuje ministerstvo zahraničí na roky 2020 až 2025. "Nový areál zastupitelského úřadu bude postaven na pozemku, který bývalá Československá socialistická republika zakoupila v roce 1974 pro výstavbu nového zastupitelského úřadu. Tato výstavba se však nikdy neuskutečnila a pozemek je dosud prázdný," sdělila Štíchová.

Ministerstvo zahraničí vypsalo společně s ČVUT architektonickou soutěž na projekt ambasády pro studenty z celého světa. Přihlásilo se 474 studentů z 38 zemí, kteří zpracovali 281 projektů. Porota z nich vybrala 25 finalistů z 12 zemí, z toho je osm projektů českých, čtyři izraelské a po dvou ze Slovenska, Polska a Německa. Finálové projekty jsou k vidění od dneška do 1. září v Invalidovně na výstavě Architektura.

Vítěz soutěže dostane odměnu 2000 eur (51.600 korun), finančně oceněný bude i druhý a třetí návrh. Zároveň se ministerstvo zahraničí v podmínkách vypsané soutěže zavázalo, že jméno autora vítězného návrhu bude uvedeno na budově velvyslanectví, které bude podle projektu postaveno.

Nový areál zastupitelského úřadu vznikne na pozemku o rozloze 13.300 metů čtverečních. Podle podmínek soutěže by v areálu měla být úřední budova velvyslanectví, budova konzulárního a vízového úseku, rezidence velvyslance, byty pro diplomaty a budova pro místní zaměstnance ambasády. Na pozemku mají vzniknout i garáže a prostor pro volnočasové aktivity zaměstnanců.

Česko už velvyslanectví v Addis Abebě má. Tamní diplomaté jsou zodpovědní nejen za Etiopii, ale zastupují české zájmy také v Džibutsku, na Komorech, na Seychelách, v Somálsku a v Jižním Súdánu. Velvyslanec v Etiopii je také stálým představitelem Česka při Africké unii a při Hospodářské komisi OSN pro Afriku.
Autor: ČTK, 09.08.19 19:25
Návštěvnost: 5 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.