Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sleva pozemků Na Dračkách byla opodstatněná, tvrdí vedení Prahy 6

Praha - Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) vítá, že poskytnutím slevy z prodejní ceny za pozemky v ulici Na Dračkách se budou zabývat kompetentní orgány. Řekl to novinářům na dnešní tiskové konferenci. Stejně se k trestnímu oznámení, které ve čtvrtek podali zastupitelé Pirátů Prahy 6, postavil předseda představenstva městské firmy SNEO Lukáš Fiedler.

Kolář i Fiedler shodně uvedli, že výběrové řízení k prodeji pozemků Na Dračkách se uskutečnilo podle pravidel pro veřejné zakázky, veškeré dílčí kroky projednávalo zastupitelstvo městské části. Takový postup nebyl podle jejich slov ani zapotřebí, protože nešlo o veřejnou zakázku. Kolář také uvedl, že tendr už loni policie na základě trestního oznámení řešila. Případ odložila, protože neshledala protiprávní jednání.

Loni na konci srpna firmy SNEO a DRA development patřící do skupiny Penta uzavřely smlouvu o prodeji pozemků a bytového projektu areálu Na Dračkách. Dříve, 26. srpna 2018, kvůli písařské chybě v dokumentaci vydal Státní pozemkový úřad opravné usnesení k označení pozemků s ujištěním, že jde pouze o formální záležitost. Piráti ale tvrdí, že obě strany o opravě před uzavřením smlouvy věděly a kupující proto neměl nárok na následné snížení ceny. Fiedler však dnes ČTK řekl, že teprve v září se ozvali restituenti s tím, že opravné usnesení mění podstatu věci. Začali znovu nárokovat pozemky, jeden z nich podal také správní žalobu, řekl Fiedler.

"Pozemky Na Dračkách měly takovou hodnotu zejména proto, že byly vybaveny uzemním rozhodnutím a stavebním povolením," upozornil Fiedler. Restituční nároky, ekonomické hledisko i termín vypršení zmíněných dokumentů vedly k poskytnutí slevy kupujícímu 34 milionů korun. SNEO tak obdrželo za pozemky 402 milionů korun, minimální požadovaná cena v tendru byla 250 milionů korun.

Piráti smlouvu kritizují. "Je to pozemek v nejluxusnější části Prahy 6, lukrativní je i bez stavebního povolení. Přijde nám jako rozumnější řešení, kdyby zde stavěla samo město, případně si drželo podíl v bytovém projektu," řekl dnes zastupitel Jiří Hoskovec (Piráti). Podle Pirátů by výstavbou na tomto místě Praha 6 vyřešila bytovou krizi. V trestním oznámení Piráti uvádějí mezi podezřelými společnost SNEO a tehdejší členy představenstva, jmenovitě Tomáše Jílka, Petra Macháčka a Lukáše Fiedlera.

"Ořechovka, kde se pozemky nacházejí, patří k opravdu luxusním čtvrtím a měla by jí i zůstat. Není to vhodné místo k výstavbě městských bytů," uvedl starosta Kolář.
Autor: ČTK, 19.07.19 20:20
Návštěvnost: 2 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.