Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Neratově se staví spolkový dům, postaví tu i most do Polska


Neratov - V Neratově v Orlických horách začíná výstavba spolkového domu, který rozšíří služby pro turisty. Objekt za 20 milionů korun bude stát u pivovaru. Nedaleko by v budoucnu měla vést lávka přes Divokou Orlici. ČTK to dnes řekl Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov, které se od počátku 90. let snaží oživit stejnojmennou vysídlenou osadu s barokním kostelem známým prosklenou střechou. Dřevěná lávka vznikne ještě letos.


"Se stavbou spolkového domu se začíná až v těchto dnech, květen byl poměrně deštivý a také nám odešla technika. Přesto do podzimu by to mělo být v hrubé stavbě," řekl ČTK Nekvinda.

Nový objekt má v horské obci zvýšit ubytovací a restaurační kapacity. Neratov je mezi turisty stále oblíbenější. Jen v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie se ročně koná přibližně 50 svateb. "Máme pouze jednu hospodu, která je přetížená. Ideální by bylo, kdybychom spolkový dům otevřeli příští rok," řekl ČTK Nekvinda. Jednopatrový objekt bude mít suterén, podkroví bude využité pro ubytování. "Objekt bude částečně zděný s dřevěnými prvky. Vznikne v něm také sál asi pro 70 lidí se zázemím," řekl ČTK Nekvinda. Většinu nákladů stavby spolkové domu pokryjí podle něj prostředky od soukromých dárců.

Lávka zhruba za 1,5 milionu korun přes Divokou Orlici bude po několika letech v Orlických horách novým přeshraničním mostem. Vznikne v místě bývalého Jánského mostu. Vybudování lávky spadá do projektu Česko-polská hřebenovka - východní část, jehož nositelem je Euroregion Glacensis sdružující města a obce na české a polské straně. Cílem projektu je oživit česko-polské pomezí a podpořit cestovní ruch.

"Máme vybranou firmu. Po prázdninách se začne dělat na betonových pilířích a úpravě břehů. Do října by lávka přes Orlici měla být postavena," řekl ČTK Nekvinda. Podle něj je lávka navržena tak, aby ji v případě nutnosti mohlo přejet osobní auto.

Neratov se díky novému mostu stane křižovatkou na turistických trasách, což je důležité pro další rozvoj nejen Neratova, ale celé oblasti. Sdružení také připravuje opravu prosklené střechy, kterou místy zatéká. Vznikla před deseti lety.
Autor: ČTK, 15.07.19 17:30
Návštěvnost: 3 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.