Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno zváží propojení Kociánky s Lesnou novým mostem


Brno - Brno zvažuje propojení lokality Kociánka s Lesnou výstavbou mostu. Novinářům to řekl radní Brna pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Na Kociánce se hodně staví a město tam chce rozvíjet sociální služby, ale vede tam pouze jedna komunikace. Náklady na most by se odhadem mohly pohybovat kolem 30 milionů korun.


Radní schválili zpracování projektového záměru na vytvoření mostu. Směřoval by z Kociánky do Okružní ulice na Lesné. "V celé lokalitě je masivní výstavba nejen soukromými developery, ale záměr rozvíjet tam sociální služby má i město Brno," uvedl Kratochvíl.

V místě je například centrum Kociánka, které pomáhá handicapovaným dětem i dospělým. Vzniknout by tam mohl i první dětský hospic v České republice, který plánuje postavit organizace Dům pro Julii. Samotné město chce v oblasti stavět domov pro seniory, domov s pečovatelskou službou, ale také bytové domy.

Podle Kratochvíla vede do oblasti jediná komunikace. "Pro další rozvoj je to nedostačující. Hledáme proto variantu, která umožní komfortnější dopravu v lokalitě. Chceme předejít tomu, že vznikne výstavba, ale pak se budou lidé obracet na město, že tam nemají kudy vjet," dodal Kratochvíl.
Autor: ČTK, 15.07.19 09:25
Návštěvnost: 6 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.