Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Národní galerie Praha připomene 100 let Bauhausu

Národní galerie Praha pořádá ve spolupráci s Goethe-Institutem mini-symposium Bauhaus a funkcionalismus, a to již 14. června 2019 ve Veletržním paláci. Stane se tak v rámci mezinárodního festivalu re:bauhaus, který si na řadě míst v České republice a Německu připomíná 100. výročí založení legendární školy architektury a designu Bauhaus.
Jedna ze světově nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury slaví letos 100 let od svého založení. Mezi významné osobnosti Bauhausu patří Vasilij Kandinskij, Paul Klee, Walter Gropius nebo Ludwig Mies van der Rohe, architekt brněnské Vily Tugendhat.
Národní galerie Praha při této příležitosti pořádá akci, která přiblíží vliv Bauhausu na tuzemské autory: „Mini-symposium Bauhaus a funkcionalismus zkoumá recepci a interpretaci vzniku a rozkvětu funkcionalismu v Československu v meziválečném období a kontakty s Bauhausem v Německu. Přednášky a diskuse se budou věnovat např. vlivu Karla Teigeho na vývoj Bauhausu. Teige, přední teoretik modernistické avantgardy, je díky svému pedagogickému působení na Bauhausu, exemplárním příkladem networku a vzájemných kontaktů. Významný německý architekt Volker Staab bude v rámci sympozia tematizovat otázku současné recepce funkcionalismu, jak nakládat s postaveným dědictvím moderny,“ představuje program kurátorka Sbírky architektury NGP Helena Doudová.
Mini-syposium se uskuteční 14. června 2019 od 17:00 hodin ve Veletržním paláci. Doplní ho výstava Virtual Bauhaus, která využívá virtuální realitu, díky níž se návštěvníci přenesou do architektonicky jedinečného prostoru budovy Desavě postavené podle návrhů Waltera Gropia. Cílem výstavy, kterou v premiéře uvedl Goethe-Institut u příležitosti 100. výročí, je poskytnout návštěvníkům nejen šanci zažít Bauhaus „na vlastní kůži“, ale také zprostředkovat s pomocí současného média trvalý význam jednoho z nejdůležitějších příkladů kulturního dědictví Německa.

Více informací >
Zdroj: Národní galerie v Praze
Vložil: Tisková zpráva, 14.06.19 00:05
Návštěvnost: 10 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.