Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
U Svatošských skal by se na podzim mohl začít stavět nový most


Karlovy Vary - V areálu Svatošských skal by na pozdim mohla začít výstavba nového mostu přes řeku Ohři. Umožní to převod pozemků České pošty do majetku Karlovarského kraje. Kraj o získání pozemků dlouhodobě usiloval. Vláda nakonec rozhodla, že je získá bezplatně. Rozvíjet by se do budoucna mohl i rekreační areál, který provozuje soukromý nájemce, řekla ČTK hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).


"Pro nás ten pozemek byl důležitý ze dvou důvodů. Aby ten areál byl nadále využívaný k rekreačním účelům jako doposud a mohli ho využívat občané Karlovarského kraje a turisté. Druhý důvod je ten, že Karlovarský kraj potřeboval pozemky získat pro vybudování nové lávky, aby po ní v případě nějakého problému mohly do areálu jezdit složky integrovaného záchranného systému," řekla hejtmanka.

Na nový most už má kraj připravený projekt a až budou pozemky převedeny, zahájí výběrové řízení. V rozpočtu na most vyhradil 15 milionů korun, doplnil krajský radní Josef Janů (Piráti). Most díky větší kapacitě pojme i nápor cyklistů, turistů a dalších návštěvníků Svatošských skal. Na svém místě by nicméně měla zůstat i současná lávka, jejíž rekonstrukci připravuje město Loket. Bude ale spíše již jen turistickou atrakcí.

O dalším rozvoji rekreačního areálu chce kraj jednat s jeho současným provozovatelem. S pomocí dotací by například mohly být zrekonstruovány některé budovy v areálu. V současnosti Dětský ráj Svatošské skály nabízí například jízdu na koni a minizoo, dětské lanové centrum nebo obří trampolínu. V jeho areálu funguje také lesní školka, konají se tam například i školy v přírodě.
Autor: ČTK, 24.05.19 14:55
Návštěvnost: 21 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.