Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Krnovská radnice vystaví návrhy architektů na úpravu náměstí


Krnov - Krnovská radnice vystaví návrhy architektů na úpravu Hlavního náměstí. Vystaveno bude všech deset návrhů odevzdaných do soutěže vyhlášené městem, a to na schodišti a chodbách radnice od 13. prosince do 31. ledna. Autoři dvou nejúspěšnějších řešení, Atelier 111 a architekt Lukáš Grass, mají do konce roku své projekty rozpracovat. Město pak vybere jeden, který bude dokončen a mohl by být v budoucnu zrealizován. ČTK to řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.


Hlavní náměstí by se v příštích letech podle radnice mělo proměnit v nadčasový a reprezentativní prostor. Aby úprava byla po všech stránkách kvalitní, ale přitom atraktivní a zároveň nenarušila historické jádro města, vyhlásilo město architektonickou soutěž. V porotě zasedli kromě zástupců města a památkářů držitelé architektonických ocenění Jan Šépka a Pavla Melková nebo člen pracovní skupiny České komory architektů Vojtěch Mencl. "Porota nevybrala vítěze soutěže. Udělila ale dvě druhá místa," uvedla mluvčí.

Po rozpracování návrhů Atelieru 111 a architekta Grasse rozhodne rada města o definitivním vítězi, který - podle podmínek soutěže - získá následnou zakázku na dopracování návrhu do podoby architektonické studie. "Bude to ten, kdo nás přesvědčí, že bude umět udělat dobré řešení na dobu, řekněme, 30 let, které bude citlivé, s dostatečnou zelení a přiměřeně nákladné," řekl městský architekt Lubomír Dehner.

Oba soutěžní návrhy podle něj počítají se dvěma variantami řešení - dostavbou a ponecháním současné proluky, kde je zeleň.

Zatím poslední architektonická soutěž v Krnově byla zhruba před 50 lety, v roce 1967. Týkala se řešení centra města, v němž byla za války zničena řada objektů. Další budovy tehdy vlivem stáří a nedostatečné údržby zchátraly natolik, že musely být zbořeny. Do soutěže, v níž první cena byla dotována částkou 30.000 korun, se tehdy přihlásilo 82 účastníků. Soutěžních návrhů byla nakonec odevzdána polovina.
Autor: ČTK, 05.12.18 16:15
Návštěvnost: 28 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Květen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.