Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Město Aš opraví dům v Hlavní ulici samo, o náklady se bude soudit

Aš (Chebsko) - Obyvatelé bytů z první etapy zástavby v Hlavní ulici v Aši se zřejmě v příštím roce konečně dočkají opravy střechy. Po letech sporů s dodavatelem se město rozhodlo střechu opravit samo, částečně ze zádržného. O zbytek se bude soudit, řekl ČTK starosta Dalibor Blažek.
    Dům s 94 byty byl problematický už v době stavby. Kolaudace se podařila až napotřetí v lednu 2005. Střecha domu ale vykazovala problémy i poté. S výhradami města ale dodavatel, firma Geosan, nesouhlasí a závady dosud neopravila. Spor tak zřejmě skončí u soudu.
    "Nechtěli jsme, aby lidé, kteří do koupi bytů hodně investovali, čekali, až skončí soudy. Nechali jsme zpracovat projekt rekonstrukce a vybrali dodavatele. S pracemi na střeše by se mohlo začít hned, jak sleze sníh," uvedl Blažek.
    Město dosud blokovalo asi 8,5 milionu Kč poslední splátky Geosanu. Chce je použít na opravu střechy. Náklady ale budou vyšší, s projektem dohromady asi 12 milionů korun. Chybějící peníze uhradí bytové družstvo vlastníků bytů.
    Město na stav střechy nechalo zpracovat posudek, podle něhož je chyba ve zpracování, další posudek, který naopak tvrdí, že závady vznikly špatnou údržbou a neodklízením sněhu, si nechal zpracovat Geosan. Třetí posudek opět udává, že problém je jak v projektu, tak ve zpracování. Na základě něho chce město jít do soudního sporu.
    Celkem 94 bytů mělo být původně dokončeno už v srpnu 2004. Největším problémem byla nadměrná vlhkost v bytech. Stavba bytových domů s 94 byty v Hlavní ulici si tehdy vyžádala náklady 85 milionů korun. Město přitom získalo 37 milionů korun ze státní dotace. V další etapě pak vedle vznikl dům s 35 byty.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 29.12.08 11:30
Návštěvnost: 2704 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.