Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Luxusní dům pro seniory v Průhonicích zkrachoval

Praha - První luxusní dům pro seniory v Česku zkrachoval, napsal dnes server Ihned.cz. Obyvatelé, z nichž někteří za ubytování a služby platili průměrně 50.000 korun měsíčně, se dnes dopoledne museli z luxusního domu v Průhonicích u Prahy vystěhovat. Na majitele domu, firmu Residence Classic, byl vyhlášen konkurz v říjnu, nájemníci a jejich příbuzní se o tom dozvěděli až koncem listopadu.
    Rodiny ubytovaných seniorů dostaly od insolventního správce e-mail, který měl v předmětu nápis "Výzva k evakuaci". "Takovou výzvu posílali Němci za okupaci před transportem do koncentráku, takové jednání je dnes neuvěřitelné," řekla serveru Jitka Kaderová, která má v ústavu matku. Musela přijet z Mariánských Lázní a pokusit se okamžitě sehnat jiný ústav. "A to máme zaplaceno na půldruhého měsíce dopředu," dodala Kaderová.
    Zkrachovala i dceřiná firma majitele domu Classis Management, která zajišťovala seniorům služby. Podle insolventního správce nemá firma žádný majetek a nemůže platit za energie, a proto budou v pátek přerušeny dodávky vody, plynu a elektřiny do objektu.
    Za pobyt v Residence Classis platili klienti, kteří se mohou sami pohybovat, v průměru 35.000 korun měsíčně. Senioři, odkázaní jen na lůžko a na celodenní péči, platili průměrně 50.000 korun za měsíc. Dům seniorů funguje třetím rokem a po celou dobu byl zaplněn zhruba z  poloviny, nikdy ne úplně. Měsíčně tak firma získala zhruba 1,2 milionu korun, což na udržení objektu v provozu nestačilo.
Autor: ČTK, 17.12.08 22:30
Návštěvnost: 5462 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.