Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce zvelebit zanedbanou čtvrť, kde žijí Romové

Brno - Brněnská radnice chce opravit jednu z nejzanedbanějších částí města kolem Bratislavské ulice, kde žije hodně neplatičů, sociálně vyloučených a Romů. V oblasti by se měly opravovat byty a veřejná prostranství. Takzvaný integrovaný plán rozvoje města, který obsahuje seznam změn, schválili v  úterý zastupitelé. Učinili tak krok k tomu, aby Brno mohlo na obnovu území získat evropské dotace, řekl ČTK primátorův náměstek Martin Ander.
    Podle Andera bylo schválení plánu důležité. "Tím dokládáme ministerstvu (pro místní rozvoj), že jsme schopni těch 280 milionů korun, které by pro Brno mohly být, utratit za promyšlený plán, který bude situaci řešit," řekl.
    V plánu se počítá se třemi druhy změn v zanedbaném území. Měly by se tam regenerovat vybydlené bytové domy, na opravy pak naváže sociální projekt, který zajistí, aby nájemníci s opraveným majetkem šetrně nakládali. "Aby se neopravily domy, které za pět let budou vypadat jako teď," řekl Ander. Dál se mají obnovovat veřejná prostranství, kde vzniknou plácky a hřiště s nerozbitnými prvky pro hry dětí. "Protože pokud ty děti vyrůstají v prostředí, kde je všechno rozbité a zničené, popřípadě tam nejsou dětská hřiště, tak se to odráží na jejich vývoji," řekl náměstek.
    Projekt obnovy zanedbané části města mezi Francouzskou ulicí a Cejlem kritizuje opozice. Podle občanských demokratů je dokument připraven nekvalitně a nezajišťuje, že opravené domy i veřejná prostranství v  problematické lokalitě lidé vbrzku nezničí.
    Ander kritiku odmítl. Podle něj je naopak s obyvateli vyloučené oblasti potřeba pracovat, aby se situace nevyhrotila jako na litvínovském sídlišti Janov. Konflikty mezi nepřizpůsobivými obyvateli a zbytkem sídliště se tam letos natolik vyostřily, že do města přijeli pravicoví radikálové a uspořádali pochod na Janov. Stovky se jich pak v ostrých bitkách střetly s policisty. Politici z vedení města už s obyvateli sídliště začali jednat. Slíbili, že proti problémovým lidem zakročí.
Autor: ČTK, 10.12.08 13:00
Návštěvnost: 7069 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
10.12.08 19:31
Koncepce města Brna - revitalizace 17.12.08 18:46
bude z Cejlu výstavní čtvrť ? 17.12.08 20:34
Anonym anonymu: Jak jste řekl... 17.12.08 22:49
"vyřešila rozsáhlá revitalizační koncepce" 18.12.08 06:10
Anonym anonymu 18.12.08 17:43
Cejl Petrik 18.12.08 19:39
náměstek je 3unny 19.12.08 08:17
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.