Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cenu Inovace roku letos získaly ČVUT a firma 5M z Kunovic

Praha - Cenu Inovace roku dostala letos jedna z kateder Českého vysokého učení technického. Získala ji za mostní římsu ze syntetického vláknobetonu. Spolu s ní byla oceněna i firma 5M z Kunovic na Uherskohradišťsku. Výsledky dnes v Senátu vyhlásila Asociace inovačního podnikání ČR, která soutěž pravidelně pořádá od roku 1996.
    Cenu pro ČVUT získala katedra betonových a zděných konstrukcí Stavební fakulty této vysoké školy. "Toto řešení přinese obrovské úspory hlavně ve spotřebě materiálu," uvedl generální sekretář asociace Pavel Švejda. Ocenění převzala prorektorka ČVUT Alena Kohoutková.
    Kunovická společnost cenu obdržela za lepené sendvičové panely, které se používají jako optické plochy radioteleskopu. "Je úžasné slyšet, že určitou věc umíme my jako málokdo na světě," podotkl Švejda.
    Asociace, od jejíhož vzniku uplynulo letos v červnu 15 let, plní úlohu nevládní organizace v oblasti inovačního podnikání, transferu technologií a vědeckotechnických parků. Je občanským sdružením. Podporuje vývoj technicky nových výrobků, technologií nebo služeb a jejich úspěšné uvedení na trh.
    Hlavní cíle asociace jsou vytvoření a zpřístupnění inovační infrastruktury konečným uživatelům a vytváření podmínek pro setkávání nabídky a poptávky po vyspělých výrobcích, technologiích a s nimi spojených službách. Chce tím přispívat ke zvyšování konkurenceschopnosti české ekonomiky.
Autor: ČTK, 05.12.08 16:25
Návštěvnost: 8628 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.