Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O pozemky určené k výstavbě bytů není v Olomouci zájem

Olomouc - O pozemky v olomoucké lokalitě Pražská-východ určené k výstavbě nového bytového komplexu není zájem. Radnice, která plochu vlastní, nedostala ve stanoveném termínu jedinou nabídku. Nezájem investorů zřejmě souvisí se světovou hypoteční krizí a poklesem developerských aktivit v důsledku komplikované situaci na mezibankovním trhu. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Ivan Rašťák.
    Radnice nastavila pravidla prodeje pozemků u výpadové silnice na Mohelnici ještě před eskalací světové finanční krize a jejími dopady na českou ekonomiku. "V tuto chvíli se mohou jevit investorům jako příliš tvrdé. Je zřejmé, že hlavním faktorem rozhodování investorů je v posledních týdnech situace v bankovním sektoru z hlediska přístupu ke zdrojům a zejména obtížná předvídatelnost vývoje trhu v turbulentním prostředí," uvedl primátor Martin Novotný.
    Pozemky o rozloze bezmála 90.000 metrů čtverečních v městských částech Hejčín a Řepčín město nabízelo za 890 korun za metr čtvereční. "Rada města bude muset situaci vyhodnotit včetně konzultace s odborníky na developerský a realitní trh a samotnými investory s ohledem na jejich současné reálné možnosti. Zároveň si musíme odpovědět na otázku, za jakých podmínek lze ještě považovat prodej pozemků za akceptovatelný z hlediska jeho výhodnosti pro město," řekl Novotný.
    Podle jeho ekonomického náměstka Jiřího Martináka město počítalo s tím, že příjem z prodeje pozemků radnice zapojí do rozpočtu příštího roku. Ekonomové očekávali, že za ně město inkasuje minimálně 35 milionů korun. "Byli jsme opatrní, protože při sestavování rozpočtu tu již krize byla. Proto jsme nepočítali s 80, ale s 35 miliony korun s tím, že pokud dostaneme více, budeme rádi. Částka 35 milionů korun není z hlediska celkového objemu rozpočtu fatální," uvedl Martinák.
    Podle dnešní středomoravské Mladé fronty Dnes v Olomouci klesají ceny nemovitostí a v poslední době bylo ve městě dokončeno nebo právě běží několik dalších velkých staveb, o další stovky bytů už by tak nemusel být zájem.
    Záměr odprodat pozemky v lokalitě Pražská-východ vyhlásilo poprvé bývalé vedení města v roce 2006. Radnice tehdy vybrala i vítěze soutěže, podle zastupitelů ale klání nebylo průhledné a nové vedení města soutěž zrušilo. Řízením se zabývala i protikorupční policie, případ ale odložila s tím, že vedení města neporušilo zákon.
Zdroj: Vladimír Onderka
Vložil: ČTK, 04.12.08 13:35
Návštěvnost: 3051 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.