Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zhodnocení konference Dřevostavby v praxi II.
Zhodnocení konference Dřevostavby v praxi II.

Druhý ročník odborné konference Dřevostavby v praxi, kterou pořádala společnost Rigips, s.r.o., proběhl ve dnech 6.- 7. listopadu 2008 v Hrotovicích u Třebíče. Počet účastníků z projekčních a realizačních firem specializujících se na výstavbu dřevostaveb dosáhl 250 osob. Ačkoliv to byl teprve druhý ročník, vysoký počet zájemců jasně potvrdil, že témata dřevostaveb s důrazem na praktické zkušenosti stále více přitahují pozornost odborné veřejnosti.

Během dvoudenní konference proběhlo 18 přednášek a celou akci podpořilo 17 partnerů. Konference byla zařazena do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ohodnocena 2 kreditními body. Konala se pod záštitou Asociace dodavatelů montovaných domů.
Přednáškový sál, který byl z kapacitních důvodů připraven v tenisové hale.

V rámci odborného programu se mluvčí zabývali aktuálními problémy, příklady praktických realizací, správnými technologickými řešeními kritických míst na stavbách, požární odolností a bezpečností stavebních konstrukcí, zkušenostmi z kolaudačních řízení při výkonu státního požárního dozoru, statikou, zvukově izolačními vlastnostmi dřevostaveb, problematikou projektových prací v návaznosti na provádění na stavbě a mnoha dalšími tématy. Vždy se zaměřením na praxi, zkušenosti, správné a chybné postupy a návody na řešení při výstavbě dřevostaveb.

Z řady partnerských společností byly po celou dobu konference k dispozici technici, kteří představovali správná technologická řešení, ukazovali možnosti materiálů, produktů a nástrojů a také správných pracovních postupů.

Celý odborný program se setkal s velmi kladným ohlasem. Přednášející byli specialisté ve svých oborech a podělili se o své zkušenosti a poznatky na vysoké úrovni. Důkazem zájmu o témata by jistě mohl být plný sál posluchačů i v pozdních odpoledních hodinách.
Není zde možné vyjmenovat všechny zajímavé příspěvky. Největší pozornost a také velmi vysoké hodnocení v dotaznících získaly od účastníků přednášky k tématu požární odolnosti a bezpečnosti, kterými se zabývali tito mluvčí: Petr Kuklík, Associate Prof., Ph.D., CEng., vedoucí oddělení dřevěných konstrukcí Stavební fakulty ČVUT Praha, s tématem Zjišťování požárních odolností dřevěných konstrukcí výpočtem, Ing. Isabela Bradáčová, CSc., vedoucí katedry požární ochrany a ochrany obyvatelstva Fakulty bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské na Technické univerzitě Ostrava, s tématem Výstavba dřevostaveb z pohledu požární ochrany, Ing. Jiří Pokorný, Ph.D., ředitel odboru prevence HZS Moravskoslezského kraje, s tématem Zkušenosti z kolaudačních řízení při výkonu státního požárního dozoru.

Jiří Provázek, Rigips, s.r.o.
Mezi nejvýraznější přednášky zabývající se technologií aplikace materiálů patřila témata Technická řešení sádrovláknitých desek Rigidur a Nové skladby podlah Rigidur produktového manažera Jiřího Provázka, Rigips, s.r.o., dále pak Nejčastější chyby při realizaci pojistných hydroizolací a parozábran v šikmých střechách technika Karla Bulína, Dörken, s.r.o., a také Proč a kdy použít software pro konstrukce dřevostaveb technika Ing. Vladislava Dvořáka, SEMACZ, s.r.o.
Diskutovaný byl i příspěvek doc. Ing. Jana Krňanského, CSc., Insowool, s.r.o., na téma nové Difúzně otevřené konstrukce Rigips-diffuwall®.

RNDr. Josef Vrána, CSc., Centrum stavebního inženýrství, a.s.
Ze špičkových přednášek druhého dne je třeba zmínit Zvukově izolační vlastnosti dřevostaveb, které vysvětloval vedoucí pracoviště Zlína CSI, a.s., RNDr. Josef Vrána, CSc., nebo Statika dřevených konstrukcí Ing. Antonína Hončíka.

Společnost Rigips připravuje na základě všech pozitivních ohlasů i třetí ročník konference Dřevostavby v praxi, která se bude konat opět v listopadu příštího roku.
Každý účastník konference si odnesl CD sborník se všemi přednáškami, doplňujícími články a také technickými podklady partnerů.
CD sborník je možné na vyžádání zaslat. Kontaktní osoba: Jana Vařejčková, jana.varejckova@saint-gobain.com.

Podrobný program konference je umístěn na webových stránkách společnosti Rigips www.rigips.cz.

O společnosti Rigips, s.r.o.
Společnost Rigips je významný výrobce a dodavatel sádrokartonových systémů, polystyrenových izolací a sádrových omítek a malířských stěrek Rimano.  V České republice má více než patnáctiletou tradici. Ve svých 3 výrobních závodech vyrábí produkty nejvyšší světové kvality, srovnatelné s předními evropskými výrobci, a splňuje nové normy zaváděné
v EU.  Díky své příslušnosti ke koncernu Saint-Gobain, který ročně vyčleňuje cca 345 mil. EUR na výzkum a vývoj, využívá společnost Rigips know-how z celého světa. Společnost Rigips je certifikována pro systém managementu jakosti dle EN ISO 9001:2000.
www.rigips.cz

O společnosti Saint-Gobain
Koncern Saint-Gobain je evropský a světový lídr ve všech svých obchodních odvětvích, patří do první stovky světových průmyslových korporací. Koncern má 5 hlavních divizí  - stavební materiály, sklo, obalové materiály, speciální High–Tech materiály, distribuční řetězce.
Počátky společnosti Saint-Gobain spadají do Francie 17. století, půldruhého století nato překračuje Saint-Gobain hranice Francie. Dnes již působí ve více než 50 zemích světa, ve kterých sdružuje 1 200 společností a zaměstnává více než 200 000 lidí 70 národností.

> Stránka společnosti Rigips v katalogu
Zdroj: Rigips
Vložil: Tisková zpráva, 04.12.08 00:05
Návštěvnost: 10642 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.