Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Hlavním nádraží skončila rekonstrukce nástupišť a kolejiště

Praha - Na pražském Hlavním nádraží se dnes otevřelo pro veřejnost opravené první a druhé nástupiště; zároveň s tím skončila rekonstrukce kolejiště, které se v severní části napojilo na takzvané Nové železniční spojení. Na nádraží se po řadě omezení vrátí vlakový provoz v plném rozsahu 14. prosince se začátkem nového grafikonu, řekl ČTK ředitel Správy železniční dopravní cesty Jan Komárek.
    Dělníci postupně od ledna letošního roku obnovili první čtyři nástupiště, která sloužila veřejnosti od roku 1911. Třetí a čtvrtý peron se otevřely letos v červnu, první a druhý dnes. Spolu s nástupišti zrekonstruovala SŽDC dva přístupové podchody. Během rekonstrukce mohli cestující využívat pouze jediný tunel, ve kterém často docházelo k tlačenicím.
    Zrekonstruovaná nástupiště na Hlavním nádraží mají přinést větší komfort cestujícím. Hrana peronů se zvýšila pro lepší nástup a výstup z vlaků, dělníci instalovali nový informační systém včetně digitálních tabulí a amplionů, všechna nástupiště jsou bez potíží přístupná invalidům. Na první pohled zaujmou také opatření proti holubům, kteří se rádi pod klenbou nádraží zdržují.
    Obnovy se dočkaly i koleje mezi perony. Celá stavba vyšla na 1,6 miliardy korun. V severní části nádraží se kolejiště propojilo s takzvaným Novým spojením. "To poprvé umožní sestavovat jízdní řád podle potřeb dopravců a ne pouze podle omezené kapacity tratí," řekl Komárek. Na "hlavák" díky tomu začne 14. prosince jezdit většina dálkových vlaků včetně pendolin.
    Na Novém spojení jezdí vlaky už od září, plně vytíženo bude až od 14. prosince. Stavba za 9,3 miliardy korun začala v červenci 2004 a dnešní stříhání pásky na nádraží ji formálně zakončilo. Cestující se během stavby museli vypořádat s řadou výluk, zpoždění i výpadky spojů. Některá omezení především u spojů na Moravu potrvají až do 12. prosince.
    Nové spojení představuje soustavu viaduktů a tunelů pod vrchem Vítkovem, které mají zlepšit průjezdnost vlaků Prahou. "Toho využilo město, které si od nového jízdního řádu objednalo o 30 procent více městských linek," řekl náměstek ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Kolář. Vůbec poprvé například začnou příměstské linky projíždět centrem Prahy z jihu na sever.
Autor: ČTK, 02.12.08 15:10
Návštěvnost: 4158 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.