Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vsetín vybral vítěze soutěže architektů o budoucí podobu náměstí

Vsetín - Vsetín vybral vítěze urbanisticko-architektonické soutěže o novou podobu náměstí Svobody, ulice Svárov a přilehlého okolí. Odbornou porotu nejvíce zaujal návrh Moba Studia Praha. Počítá například s  přiblížením institucí občanům, a to zrušením vyvýšených nástupů do objektů, a také s úpravou náměstí do parkové podoby. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Eva Stejskalová.
    "Mělo by být například zcela zrušeno nástupní schodiště do domu kultury, naopak v jeho suterénu by měla vzniknout pasáž a ze schodiště pak vznikne přirozená aréna pro neformální sezení," poznamenal předseda poroty, architekt Ludvík Grym. Podobných úprav by se měl dočkat i vstup do městského úřadu nebo do obchodního domu Jednota. "Náměstí Svobody je pak doplněno do parkové podoby s velkým množstvím zeleně," dodal.
    Podle Stejskalové porota ve druhém kole soutěže posuzovala dva návrhy, jejichž tvůrci prý pochopili, že "rekonstrukce daného prostoru není jen o výměně povrchů a mobiliáře, ale zaměřili se na odstranění hlavních problémů a navrácení přirozenosti tohoto místa". Vítězný návrh však podle Gryma více respektoval ekonomickou zdatnost města.
    "Návrh je dobrým základem pro plánování dalších rekonstrukcí v centru města, navíc je proveditelný. A pokud se nám podaří doporučení architektů realizovat, napraví se aspoň částečně nešťastné kroky z minulosti a centrum města dostane atraktivní, přirozenou podobu," uvedla vsetínská starostka Květoslava Othová.
    Vítězný návrh by měl být v  následujících měsících dopracován do podoby dokumentace pro územní rozhodnutí. Město hodlá současně zadat také tvorbu dokumentace pro rekonstrukci budovy radnice především v části vstupu a obvodového pláště. Obě budou poté sloužit i  jako podklady pro žádosti o dotace z evropských fondů.
Autor: ČTK, 26.11.08 22:35
Návštěvnost: 5221 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.