Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubice očekávají dopravní kolaps kvůli novému obchodnímu centru

Pardubice - Lidem z Pardubic i okolí dnes přibylo přímo v  centru krajského města nové nákupní středisko. Slavnostní otevření Paláce Pardubice provázela módní přehlídka i ohňostroj. Kritici z nového obchodního domu příliš nadšení nejsou a očekávají dopravní komplikace. Centrum města už nyní během dopravní špičky ucpávají kolony aut.
    "Jsem přesvědčen, že doprava bude na hranici kolapsu," řekl ČTK pardubický architekt Milan Košař.
    Nyní chybí v centru třetina parkovacích míst. Palác v podzemním parkovišti pojme 542 automobilů, což by podle Košaře byla ona potřebná kapacita, ale bez obchodního centra. Navíc pokud investor postaví na Masarykově náměstí ještě hotel a bytové domy, doprava se zcela ochromí, dodal Košař.
    Investor AFI Europe už dopředu avizoval, že centrum denně navštíví kolem 25.000 lidí. Náměstek primátora Alexandr Krejčíř věří tomu, že ne všichni budou jezdit autem a místo toho využijí městskou hromadnou dopravu. Navíc lidé zpočátku přijdou ze zvědavosti a nápor kupujících se po nějakém čase sníží.
    "Samozřejmě obecně to pro centrum bude znamenat zatížení, nicméně doufám, že to komunikace v centru budou schopné absorbovat," řekl Krejčíř.
    Sporný je i vzhled nového obchodního domu. Vedení radnice si před časem dokončovanou stavbu prohlédlo a primátor Jaroslav Deml, původním povoláním stavař, byl spokojený. "Mně osobně se to v celku líbilo, protože ten prostor je příjemný. Tím, že je to situováno do třech podlaží, je to orientačně přehledné," řekl Deml.
    Jiného názoru je architekt Košař. Objekt zaplnil poslední volný prostor a centrum města se už neprávem nazývá náměstí, řekl. "Stala se z  toho ulice zastavěná až na samou stavební čáru. V podstatě to tam nedýchá," podotkl.
Autor: ČTK, 25.11.08 15:45
Návštěvnost: 3305 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.