Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mělník naplánoval opravu domů v městské památkové zóně

Mělník - Opravit některé historicky významné stavby v městské památkové zóně (MPZ) se do roku 2013 chystá mělnická radnice. V první fázi do roku 2011 se budou obnovovat především zchátralé památky na náměstí Míru a v jeho okolí. Novinářům to dnes řekl vedoucí oddělení památkové péče Jiří Dohnal.
    "Stavby, které nejakutněji potřebují opravu, jsme vytipovali podle tří kritérií - památková hodnota objektu, stupeň poškození a důležitost objektu pro tvář města," vysvětlil Dohnal. Takzvaný Program regenerace MPZ Mělník již schválilo i zastupitelstvo.
    Jako první se budou opravovat domy na náměstí Míru. "Tyto zchátralé památky je potřeba zrekonstruovat, aby se centrálnímu náměstí navrátil důstojný vzhled," podotkl Dohnal. Jedná se především o domy číslo 5, 6, 7, 10, 11 a 12. První etapa by měla skončit do roku 2011. "Pracovníci památkové péče to jednoznačně podpořili, neboť se jedná ve většině o velmi cenné domy se středověkým jádrem," uvedl.
    Na další období v letech 2012 a 2013 je připraveno několik dalších projektů, které se již netýkají náměstí Míru a jeho bezprostředního okolí. Kromě opravy domů číslo 113 či 151 je to kompletní obnova fasády a střechy na Masarykově kulturním domě, který byl nedávno prohlášen kulturní památkou. "U kulturního domu však bude záležet na finančních možnostech města a také na případné dotaci z ministerstva kultury," dodal Dohnal.
    Do Programu regenerace bylo také zařazeno restaurování sochy Karla IV. a oprava pomníku kapitána Otakara Jaroše. Tyto práce však budou provedeny ve vzájemné koordinaci s již schválenou koncepcí obnovy pomníků, památníků, soch a drobných kulturních památek na území města. Těch je v Mělníku více než 20 a všechny by měly být v dobrém stavu do roku 2013.
Autor: ČTK, 20.11.08 14:05
Návštěvnost: 5652 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.