Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
České Budějovice nenalezly využití pro Velkou solnici

České Budějovice - České Budějovice nenalezly využití pro památkově chráněnou Velkou solnici na Piaristickém náměstí. Budova patří soukromému majiteli, který ji chce radnici prodat za 21 milionů korun, což je pro město příliš. Radnice si proto nejprve ve výběrovém řízení zmapovala, jestli by měl o provozování solnice někdo zájem, řekl dnes ČTK náměstek primátora Rudolf Vodička.
    "Přišly tři nabídky. Ani pro jednu se nemohlo město rozhodnout, a to i z toho důvodu, že všechny byly z hlediska provozu ztrátové," uvedl Vodička. Žádné dotace na pokrytí provozní ztráty navíc podle náměstka neexistují, zaplatit by ji proto muselo město. Už nabídka vlastníka objektu na prodej, která je trojnásobná oproti odhadní ceně, je pro město vysoká.
    Zájemci chtěli v solnici vytvořit folklorní restauraci, dům umění či kulturní centrum. Využití objektu je přitom kvůli jeho historické hodnotě omezené, protože cenný je zejména vnitřní prostor objektu s gotickým trámovím. "Samozřejmě pak to nemovitost limituje a byl by tam možná i problém se zavedením topení, zdravotní instalace a podobně," vysvětlil Vodička.
    Pozdně gotická budova je pro veřejnost řadu let nepřístupná, její současní vlastníci nebydlí v Českých Budějovicích. Majitelům byl objekt vrácen roku 1992 a o sedm let později ho poprvé nabídli městu k odkoupení za deset milionů korun. Tehdejšímu vedení města se ale zdála tato částka nadsazená.
    Velká solnice byla postavena v roce 1531 jako skladiště obilí. Později byla využívána jako městská zbrojnice a ještě později jako úložiště soli. Jedná se o podlouhlou jednolodní budovu s přístavkem a pěti patry. Zajímavostí fasády jsou tři různě velké obličeje vytesané z kamene.
Autor: ČTK, 13.11.08 16:15
Návštěvnost: 8351 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Petr 14.11.08 10:53
Krásný prostor pro výstavy nebo aukce 14.11.08 15:07
Dobrý fór Daniel John 14.11.08 15:54
oprava Daniel John 14.11.08 16:33
dobrý nápad Václav Průcha 20.11.08 17:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.