Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Studie obnovy vysokomýtského náměstí získala záhadnou cenu

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) - Pokud Vysoké Mýto na Orlickoústecku v příštích letech promění náměstí Vaňorného s chrámem svatého Vavřince, bude mít jistotu, že půjde o jedno z nejlepších architektonických řešení v zemi. Studie architekta Milana Košaře zvítězila v celostátní soutěži architektonických a urbanistických prací a postupuje do mezinárodního klání. Novináře o tom dnes informovali zástupci města.
    "Pro nás je podstatné získat peníze. Půjde o desítky milionů korun. Z evropských fondů už jsme nějaké zdroje získali, bylo by proto naivní předpokládat, že by všechny peníze šly do jednoho města," řekl starosta Martin Krejza.
    Ovšem úpravy si náměstí stoprocentně vyžaduje. Jde o živelné parkování, na náměstí zajíždějí kamiony. Jde o nevhodné úpravy zeleně či restaurační zahrádku, která se nehodí k sakrální stavbě. Architekt Košař společně s Alešem Klose ve studii vypracoval zklidnění dopravy, zvelebení prostoru a rozšíření pěší zóny.
    "Je potřeba i  odstranit nevhodné stávající povrchy a celý prostor vydláždit. My tam navrhujeme tři druhy dlažby, přednostně bude provoz chodců a odpočinkové plochy," řekl Košař.
    Architekti navrhují i noční nasvícení kostela, před stavbu by se měla vrátit i barokní socha svatého Vavřince. Jednou z možností je i skleněný výtah u kostelní zvonice, sice jde o moderní prvek, ale zatím památkáři nic nenamítají. Zahrádku restaurace by odstínila nově vysazená zeleň. Památník obětem války by změnil místo a přesunul se od kostela na zelený trávník v jiné části náměstí. Živelnému parkování by zabránily parkovací sloupky, v některým místech sklopné, aby náměstí zprůchodnily například při zásahu hasičů, pro zdravotnickou službu nebo svatebčany.
Autor: ČTK, 13.11.08 15:45
Návštěvnost: 4610 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.