Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
"Der dritte Raum" na Designers' Saturday 2008

Jedna z předních švýcarských akcí věnovaných designu Designers' Saturday v Langenthalu představuje veřejnosti od 9. listopadu instalaci studentů interiérové tvorby Akademie umění v Mnichově. Po velkém úspěchu na domácí scéně (Pinakothek der Moderne 15.2.2008-18.5.2008), v Mnichově a Drážďanech (Ostrale 2008, 05.-09.2008) je nyní práce studentů s mírnými úpravami poprvé vystavena v zahraničí.
Projekt koncipovaný jako prostorový experiment kombinuje práci všech tří studijních oborů interiérové tvorby Akademie: interiérový design, produktový design a navrhování ve volném prostoru. 52 studentů, podílejících se na vzniku instalace, se nesnažilo pouze o vytvoření zajímavého interiérového prostoru, ale současně o jistou retrospektivu své dosavadní práce.
Projekt pracuje se sociologickými pojmy jako je seskupování, společenství, či soukromí a předkládá je návštěvníkům přetvořené do specifických prostorových situací.
Sleduje současný design nějakou formální linii, směr, styl či kouzlo doby? Čím je tvořena opravdová kvalita dobrého designu? Jak interiér koresponduje s vnějším prostorem? To jsou otázky s nimiž se nejen mnichovští studenti setkávají denně a na něž se prostřednictvím své instalace snažili nalézt odpověď.
Návštěvník je pohlcen abstraktní krajinou sestavenou z nepřeberného množství plastových trubiček. K posezení vybízejí struktury připomínající ptačí hnízda, "light-shower" nabízí netradiční světelnou koupel a jakoby z pavoučích sítí spletená stanová struktura obklopuje celý prostor instalace.
Studenti, organizovaní do týmů, v rámci projektu zkoumali vzory, spoje i uspořádání jednotlivých prvků instalace, podíleli se ale také na celkovém konceptu výstavy, včetně její realizace. Během 16 870 hodin uspořádali na ploše 200 m² celkem 1 292 300 recyklovaných plastových trubiček.
Autor: Jiří Vojtěšek, 12.11.08 00:20
Návštěvnost: 2355 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.