Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na nádvoří úřadu kraje Vysočina jsou ode dneška litinové sochy

Jihlava - Na nádvoří krajského úřadu Vysočina v Jihlavě dnes začala výstava Socholití 2008 - výběr výtvarných děl, jež vznikala na Sochařském a slévárenském sympoziu v Železárnách Štěpánov nad Svratkou. Vytvořili je studenti Akademie výtvarných umění v Praze, Fakulty architektury VUT v Brně a z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
    "Sochařské a slévárenské sympozium se ve štěpánovských železárnách letos konalo třetím rokem a jeho cílem je představit šedou slitinu v trochu jiném světle než jen jako materiál vhodný do interiérů nebo exteriérů budov," řekla ČTK mluvčí kraje Eva Neuwirthová. Snahou organizátorů je ukázat černé řemeslo jako umění a motivovat mladé lidi ke studiu technických oborů na středních a vysokých školách.
    Od příštího roku začnou jednotlivá umělecká díla ze slitiny vznikat přímo na objednávku na předem vybrané místo nebo k určitému účelu. Výstava Socholití 2008 bude na nádvoří krajského úřadu v Jihlavě do 21. listopadu.
Autor: ČTK, 10.11.08 22:25
Návštěvnost: 2540 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.